کد مطلب: 183631
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۰۸:۴۶
اهواز- رئیس پلیس آگاهی خوزستان از انهدام اعضای باند سارقان حرفه‌ای گاوصندق‌های منازل اهواز به ارزش ۹۰ میلیارد ریال در استان تهران خبر داد.
 

به گزارش ایران خبر، سرهنگ سیروس دریکوند با اعلام این خبر اظهار کرد: در پی وقوع یک فقره سرقت طلاجات به ارزش تقریبی ۵۰ میلیارد ریال از گاوصندوق منزل شخصی در شهرستان اهواز، کارآگاهان پلیس آگاهی برای بررسی صحنه جرم در محل حضور یافته و تحقیقات تخصصی خود را آغاز کردند.

وی افزود: کارآگاهان پلیس آگاهی ضمن حضور در صحنه سرقت و بررسی فنی و تخصصی دریافتند که سارقان به صورت تیم سه نفره پس از ورود به منزل در حدود یک ساعت گاوصندوق را تخریب کرده و طلاجات و محتویات آن را به سرقت برده‌اند.

رئیس پلیس آگاهی خوزستان تصریح کرد: کارآگاهان پلیس آگاهی با اقدامات پیچیده و هوشمندانه هویت و محل اختفا اعضای باند سه نفره سارقان را در استان تهران شناسایی و پس از هماهنگی و اخذ نیابت قضائی در عملیاتی منسجم و ضربتی آنان را دستگیر کردند و به پلیس آگاهی خوزستان انتقال دادند.

وی خبر داد: از متهمان یک قبضه کلت کمری به همراه ۲ تیغه خشاب و ۷۳ عدد فشنگ، تعدادی فشنگ مشقی و جنگی، اسپری فلفلی، شوکر برقی، ۲ تیغه چاقو و قمه، حدود ۵۰۰ گرم طلای سرقتی، ۱۳ عدد ساعت مچی، یک‌دستگاه تلفن همراه آیفون ۱۳، ۲ دستگاه رایانه همراه، یک‌دستگاه ترازوی توزین طلاجات، برچسب تغییر ارقام خودرو و جعبه ابزار مخصوص باز کردن قفل درب کشف شد.

سرهنگ دریکوند بیان کرد: متهمان در مواجه با مستندات مستدل پلیس به سه فقره سرقت منزل اعتراف کردند که کارشناسان ارزش اموال به سرقت رفته مالباختگان را حدود ۹۰ میلیارد ریال برآورد کردند.

رئیس پلیس آگاهی خوزستان تاکید کرد: متهمان پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی تحویل داده شدند.

منبع : خبرگزاری مهر