کد مطلب: 165047
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۷ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۳
عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: آمار فعلی تردد شهروندان با مترو و اتوبوس حدود ۱.۵ میلیون مسافر است و این به معنای محو شدن ۳۰ درصد اطلاعات یا نبود اطلاعات است.
 

به گزارش ایران خبر، جعفر تشکری هاشمی در واکنش به گزارش عملکرد معاون فناوری اطلاعات شهرداری تهران، اظهار داشت: درباره طرح ترافیک، آنچه اتفاق افتاد به نارضایتی عمومی در اجرای طرح ترافیک و نهایتاً خسارات مادی سنگین به شهرداری منجر شد.

وی افزود: در این سامانه ۲۵۰ میلیارد تومان عدم وصول داشتیم و به دلیل نا به سامانی‌ها بود و نشان دهنده ناکارآمدی این سیستم است.

عضو شورای شهر بیان کرد: در گذشته اتوبوس‌ها سامانه زمان بندی داشتند اما در حال حاضر این سامانه هوشمند کار نمی‌کند و دلیل آن چیست.

تشکری هاشمی اظهار داشت: متأسفانه خرابی‌های تجهیزات ترافیکی شهر را نیز شاهد هستیم. ما چیزی به نام اتوبوس برقی که تعداد آن از قبل هم کم‌تر شده نداریم.

وی عنوان کرد: در بحث فیبر نوری حدود ۲۸۰۰ کیلومتر فیبر نوری داریم اما از ظرفیت کمی از این سامانه استفاده شده است. در طول این ۴ سال مدل هوشمندسازی پارک حاشیه‌ای تنها در یک منطقه به اجرا رسیده و در سایر مناطق چنین چیزی وجود ندارد.

عضو شورای شهر تهران بیان کرد: درباره آمار تردد شهروندان با اتوبوس و مترو گفته شد که روزانه یک میلیون سفر وجود دارد آمار فعلی حدود ۱.۵ میلیون مسافر در مترو و اتوبوسرانی است و این به معنای محو شدن یا نبود ۳۰ درصد اطلاعات است.

تشکری هاشمی اظهار داشت: به علاوه به دلیل مشکلات سامانه بلیت الکترونیک، شاهد برخی مشکلات در این حوزه هستیم.

وی عنوان کرد: گزارش‌هایی از حذف نیروهای متخصص در سازمان فاوا داریم که یک لختی در این مجموعه ایجاد کرده است. به علاوه یک استخدام دقیقه نود نیز در این سازمان رخ داد و چه الزامی به این امر بود.

تشکری هاشمی بیان کرد: درباره تسویه حساب با رانندگان تاکسی نیز عددی وجود ندارد. به علاوه با توجه به دست به دست شدن متعدد فیبر نوری در سازمان‌ها، فلسفه واگذاری و این ناهماهنگی‌های بین بخشی چه بوده است.

منبع : خبرگزاری مهر