کد مطلب: 162939
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۶
رییس شورای شهر تهران درباره زمان پایان کار شورای شهر تهران در دوره پنجم گفت: در قانون دوره شورای شهر ۴ساله است و براساس قانون تا آخر مرداد ماه باید حضور داشته باشیم، اما صحبت‌هایی شده است که چون دولت در اواسط مردادماه جابجا می‌شود خوب است که شوراها نیز در همین زمان جابجا شوند. نمی‌دانم درباره تناقص این زمان در وزارت کشور چه تمهیداتی در نظر گرفتند و آیا می‌توانند دوره را دو هفته کم کنند یا خیر؟ هنوز پاسخ جدی از وزارت کشور برای ما نیامده است که پایان دوره اواسط مرداد است و یا پایان مرداد ماه.
 

به گزارش ایران خبر، محسن هاشمی در حاشیه سیصد و سومین جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران گفت: خوشبختانه انتخابات با وقاری انجام شد و مردم به رغم مشکلات موجود در انتخابات شرکت کردند و نظر خود را دادند و آقای رئیسی به عنوان رئیس جمهور منتخب تعیین شدند که به ایشان تبریک می‌گوییم و امیدواریم با کمک همه نخبگان و همه گروه های سیاسی و غیر سیاسی به حل مشکلات مردم و وعده های خود برای حل مشکلات عمل کنند. 

وی درباره انتخابات شورا و نتایج احتمالی آن نیز گفت: هنوز نتایج مشخص نشده است. با توجه به طیفی که در انتخابات شرکت کردند، گمانه زنی‌هایی مبنی بر برنده شدن احتمالی لیست ائتلاف مطرح است اما گفتن آن شاید صحیح نباشد و باید منتظر اعلام رسمی باشیم. 

هاشمی افزود: در جلسه امروز لایحه‌ای برای دریافت نرخ خدمات پسماند از شهرداری ارائه و تصویب شد و این مصوبه اضافه پرداختی برای شهروندان ایجاد نخواهد کرد. بررسی صورت جلسه کمیسیون نامگذاری نیز انجام و ۳۳ مورد نامگذاری قانونی به تصویب رسید.

وی درباره زمان پایان کار شورای شهر تهران در دوره پنجم گفت: در قانون دوره شورای شهر ۴ساله است و براساس قانون تا آخر مرداد ماه باید حضور داشته باشیم، اما صحبت‌هایی شده است که چون دولت در اواسط مردادماه جابجا می‌شود خوب است که شوراها نیز در همین زمان جابجا شوند. نمی‌دانم درباره تناقص این زمان در وزارت کشور چه تمهیداتی در نظر گرفتند و آیا می‌توانند دوره را دو هفته کم کنند و یا خیر؟ هنوز پاسخ جدی از وزارت کشور برای ما نیامده است که پایان دوره اواسط مرداد است و یا پایان مرداد ماه. در هر صورت ما در مرداد ماه شورای شهر را به گروهی که توانستند رأی مردم را در تهران به دست آوردند تحویل می‌دهیم.

منبع : خبرگزاری ايسنا