کد مطلب: 154683
 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۴۸
مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران از مردم خواست که در اتوبوس ها هم از ماسک استفاده کنند و هم از صحبت کردن پرهیز کنند تا سلامتشان بیشتر حفظ شود.
 

به گزارش ایران خبر، محمود ترفع، مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه صبح امروز در حاشیه بازدید سخنگوی دولت از ایستگاه ولیعصر مترو در جمع خبرنگاران درباره امکان کنترل شهروندان برای رعایت اجبار ماسک، گفت: در ایستگاه‌های اتوبوس رانی و اتوبوس‌ها امکان کنترل این مساله سخت‌تر است اما با کمک اجراییات شهرداری و شرکت واحد و بسیج این دو مجموعه در پایانه‌های اتوبوسرانی و ایستگاه‌های تقاطعی که جمعیت بیشتری تردد می‌کنند، نیروهایی مستقر هستند که هم تذکر می‌دهند و هم در صورت لزوم برخوردهای در چارچوب قانون خواهند داشت و در بیش از صد نقطه در پایانه‌های اتوبوسرانی هم مسافت به قیمت ۱,۵۰۰ تومان توزیع می‌شود.

وی افزود: خواهش من از مردم این است که فاصله اجتماعی را رعایت کنند. شرایط کرونا که فعلاً پایدار است خواهش می‌کنم هم از ماسک استفاده کنند و هم در داخل اتوبوس‌ها صحبت نکنند تا سلامت شأن بیشتر حفظ شود و بعد از استفاده از حمل و نقل عمومی دست خود را ضدعفونی کنند. علی رغم اینکه ما قبل از مسافرگیری تمامی سطوح را ضدعفونی می‌کنیم.

ترفع درباره میزان اتوبوس‌های پایتخت گفت: تهران هم اکنون شش هزار دستگاه اتوبوس دارد که ۳۵۰۰ دستگاه اتوبوس آن فرسوده است و با توجه به اینکه دولت از سال ۸۹ اتوبوسی به تهران نداده است هر روز به تعداد اتوبوس‌های فرسوده پایتخت اضافه می‌شود در حالی که بر اساس برنامه پنج ساله شورای شهر تهران ما باید ۹ هزار اتوبوس داشته باشیم.

منبع : خبرگزاری مهر