کد مطلب: 147180
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۶
رئیس پلیس فتا پایتخت گفت: ۸۸ درصد افزایش کشف جرم را داشته ایم که در همین راستا ۲۰ هزار پرونده که در پلیس فتا تشکیل شده است.
 

به گزارش ایران خبر، سرهنگ تورج کاظمی رئیس پلیس فتای پایتخت صبح امرز در گردهمایی (ویدئو کنفرانس) فرماندهی انتظامی تهران بزرگ اظهار کرد: امسال ۲۸ درصد کاهش در افزایش جرم در پلیس فتا (جرایم سایبری) داشته‌ایم.

وی گفت: ۸۸ درصد افزایش کشف جرم را داشته‌ایم که در همین راستا ۲۰ هزار پرونده که در پلیس فتا تشکیل شده است منجر به کشف شده است که البته ۵۴ مورد این پرونده‌ها مربوط به سال قبل بوده است.

کاظمی گفت: ۳ هزار و ۷۷۳ فقره دستگیری امسال از طرف پلیس فتای پایتخت انجام شده که ۳۹ فقره مربوط به دستگیری افرادی بوده است که اقدام به تخلفاتی در رابطه با ویروس کرونا کرده بودند که از این ۳۹ فقره ۴۶ هزار بطری مواد ضدعفونی کننده و دستکش کشف شده است.

وی تصریح کرد: همچنین ۱۶ نفر که در روزهای اخیر اقدام به تشویش اذهان عمومی در رابطه با ویروس کرونا در فضای مجازی کرده بودند شناسایی و دستگیر شدند.

رئیس پلیس فتای پایتخت اظهار کرد: گردان سایبری پلیس فتا فعال است و توصیه‌های لازم را به این اینفلوئنسرها داده‌ایم که جو روانی فضای مجازی را در این روزها متشنج نکنند.

وی گفت: امسال دو هزار و ۴۴۳ ابزار ادله دیجیتال به آزمایشگاه پلیس فتا ارجاع داده شده که از این تعداد ۲۱۰ مورد مربوط به پلیس آگاه، ۳۴۲ مورد مربوط به پاوا، ۲۵۶ مورد مربوط به چلیس مبارزه با مواد مخدر، ۳۱۸ مورد مربوط به پلیس امنیت و ۲۶۸ مورد مربوط به پلیس پیشگیری پایتخت بوده است.

رئیس پلیس فتای پایتخت در پایان خاطرنشان کرد: البته پلیس فتا هم هزار فقره ادله دیجیتال داشته که در این زمینه اجناس دیجیتالی مختلف هم کشف شده است.
 

منبع : خبرگزاری مهر