سیاست
 
کماکان متعهد به حفظ توافق هسته‌ای هستیم

کماکان متعهد به حفظ توافق هسته‌ای هستیم

نماینده فرانسه در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با بیان اینکه پاریس از تصمیم آمریکا برای خروج از برجام متاسف است، تاکید کرد: ما همچنان متعهد به حفظ توافق هسته‌ای هستیم.

 
 

صالحی:

خروج آمریکا از برجام، ریشخند به اصول اساسی حقوق بین‌الملل است

صالحی گفت: سرنوشت برجام یکی از مهمترین نگرانی‌های جهانی است و اقدام یک‌جانبه آمریکا در خروج از این توافق، تأثیرات منفی بر صلح و امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی به همراه خواهد داشت.

 

کری خطاب به ترامپ:

اگر می‌خواهی چیزی از توافق هسته‌ای یاد بگیری کتابم را بخر

به دنبال اظهارات و انتقادات مقامات آمریکایی که در پی صحبت‌های جان کری درباره توافق هسته‌ای ایران و دیدار با محمد جواد ظریف مطرح شد، وزیر امور خارجه پیشین آمریکا در پیامی توییتری به دونالد ترامپ گفت که ...

 

کدخدایی:

نماینده‌ای که خود را شایسته انتخاب نمی‌بیند کناره‌گیری کند

سخنگوی شورای نگهبان در در واکنش به اظهار نظر یکی از نمایتندگان مبنی بر اینکه "مردم به دلیل نظارت استصوابی شورای نگهبان مجبور به انتخاب ما نمایندگان هستند"، گفت: آنکه خود را شایسته نمی‌بیند کناره ...

 

واکنش ترامپ به دیدارهای کری با ظریف؛

جان کری دیدارهای غیرقانونی با دولت متخاصم ایران داشته/ او به آن‌ها گفته که تا پایان مدت ریاست جمهوری ترامپ صبر کنند

پس از ادعای کری مبنی بر چند دور دیدار با ظریف طی 2 سال گذشته، رئیس‌جمهور آمریکا در پیامی توییتری به جان کری تاخت.

 

صالحی:

برجام می‌توانست راه را برای ایجاد اعتماد از دست رفته آمریکا، هموار کند

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران با بیان این که امیدوار است توافق هسته‌ای ادامه یابد، گفت که اگر این اتفاق نیفتد برنامه هسته‌ای ایران قوی‌تر از هر زمان دیگری خواهد بود.

 

ظریف:

قلدری آمریکا هیچ مرزی نمی‌شناسد

وزیر امور خارجه کشورمان در انتقاد از تهدید جان بولتون مبنی بر اعمال تحریم‌هایی علیه مقامات دیوان بین‌المللی دادگستری، گفت: به نظر می‌رسد قلدری حکومت آمریکا مرزی نمی‌شناسد.

 

ابراهیم جعفری:

حمله به کنسولگری ایران حمله به ما بود

وزیر خارجه عراق با بیان اینکه حمله به کنسولگری ایران در بصره حمله به عراق بود افزود که این مهاجمان عده ای مزدور بودند که سعی داشتند چهره عراق را تخریب کنند و به روابط این کشور با ایران آسیب بزنند.

 

سفیر انگلیس در بغداد:

با همکاران ایرانی و آمریکایی ارتباط دارم

سفیر انگلیس در عراق ضمن محکوم کردن اتفاقات اخیر بصره و بغداد اعلام کرد که من و اعضای تیمم با همکاران ایرانی و آمریکایی ارتباط داریم.

 

روابط عمومی وزارت خارجه تاکید کرد:

سفرهای داخلی دیپلمات‌های خارجی مقیم تهران با اطلاع و هماهنگی قبلی انجام می‌شود

روابط عمومی وزارت خارجه تاکید کرد : سفرهای داخلی سفرا و دیپلمات های خارجی مقیم تهران در چارچوب مقررات و با اطلاع و هماهنگی قبلی انجام می‌شود.