۷۸
 
کد مطلب: 39445
 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۰۷
بازاریابی شبکه‌ای یا نتورک مارکتینگ نوعی شیوهٔ فروش است که در آن کمپانی‌ها محصولات خود را بدون تبلیغات و بدون واسطه به فروش می‌رسانند، و مشتریان پس از خرید در صورت تمایل می‌توانند محصولات کمپانی را بازاریابی کنند و سود بگیرند. درآمد در بازاریابی شبکه‌ای هم در ازای فروش مستقیم کالا و هم در ازای فروش از طریق زیرمجموعه کسب می‌شود.
 
ایران خبر در خصوص فعالیت قانونی یا غیرقانونی شرکت های بازاریابی شبکه ای به گفتگو با تعدادی از نمایندگان مجلس و مدیران شرکت های بازاریابی شبکه ای به بررسی این موضوع پرداخت.

فعالیت غیرقانونی شرکت های بازاریابی شبکه ای
عبدالکریم رجبی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در پاسخ به فعالیت شرکت های بازاریابی شبکه ای در گفتگو با ایران خبر گفت: مجلس برای فعالیت بازاریابان شبکه ای مجوزی صادر نکرده است. نظر شخصی اینجانب این است که ما در این زمینه خلاء قانونی داریم. باید مجلس در این حوزه ورود پیدا کند تا وضعیت نامعلوم شرکت های بازاریابی هرمی، شبکه ای و اینترنتی که در کشور داریم مشخص شود. چون مطلع نیستیم که وضعیت فعالیت آنها قانونی یا غیر قانونی است.

وی گفت: مجلس تا کنون در این حوزه هیچ مصوبه ای نداشته است (لااقل در مجلس نهم). ممکن است وزرات بازرگانی طبق آئین نامه و بخش نامه داخلی این مصوبه و مجوز را در دستگاه ها اجرا کرده باشد تا بتواند مشکل بعضی را حل کند ولی مجلس قانونی را در حوزه فعالیت بازیابی شبکه ای یا شرکت های هرمی مصوب نکرده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس بیان داشت: برای مجلس واجب است که در این حوزه طرح قانونی داشته باشد، یا دولت اگر خواستار انجام کار قانونی این شرکت ها است باید لایحه ای را به مجلس بدهد تا مجلس آنها را مصوب کند، برای اینکه مردم بتوانند با فراغ بال و اطمینان خاطر فعالیت کنند هم چنین بدانند اهرم نظارتی وجود دارد که اگر در این حوزه کلاهبرداری صورت گرفتند از طریق مجلس پیگیر باشند. مردم باید اطمینانی داشته باشند که قانون از آنها حمایت  و دفاع می کند. اما به طور کل در این حوزه فعالیت در حال حاضر خلاء قانونی وجوددارد.
 
محمد علی اسفنانی سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در گفتگو با ایران خبر بیان داشت: قطعا مجلس چنین کاری نکرده است. صدورمجوز طبق فعالیت ها ضوابط موجود با وزارت بازرگانی است و ممکن است وزارت بازرگانی مجوز را صادر کند. اما اگر در قالب شرکت های هرمی تلقی شود و مصداق فعالیت آن شرکت ها را داشته باشد نمی توانند فعالیت کنند چون جرم است.
 
 
ابراهیم نکو دبیر کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: کمیسسیون اقتصادی مجلس تا کنون در این زمینه مجوزی صادر نکرده است و چون در کمیسیون اقتصادی چنین مسئله و طرحی ارائه  نشده است، اظهار بی اطلاعی نمود.

 
غلام محمد زارعی عضو کمیسیون صنایع و معادن در خصوص فعالیت شرکت های بازاریابی شبکه ای در گفتگو با ایران خبر اظهار داشت: مجلس تا کنون چنین مجوزی را صادر نکرده است زیرا فعالیت این شرکت ها غیرقانونی است. اکثر این شرکت ها ناشناس هستند و در شبکه های اجتماعی و فضای های مجازی هم بیشتر به چشم می خوردند و مشغول فعالیت هستند.


مدیر عامل یکی از شرکت های بازاریابی شبکه ای در گفتگو با ایران خبر اظهار داشت: برای فعالیت و داشتن مجوز در ایران باید یک محصول ایرانی هم در کنار سبد کالا با برند خارجی به مشتریان ارائه شود.

وی در خصوص پروسه کاری شرکت گفت: چون نمایندگی اول یک برند خارجی کفش را دارا هستیم، محصولات را بین  فروشگاه ها توزیع نکردیم، با راه اندازی سیستم فروش از طریق مشتریانی که در روند توزیع با ما همکار هستند این کار را انجام می دهیم.

وی با اشاره به دریافت سود گفت: این طرح بر اساس پلن ریاضی تعریف شده است. که از حالت ابتدایی تا پیشرفته مراحلی دارد. که در این پلن سود 15در صد تا 47 درصد را شامل می شود و این درصد سود، به مشتریان تعلق دارد. ضمانت را در پرداخت ها می داند!

وی در پایان خاطر نشان ساخت: فعالیت شرکت آنها کاملا قانونی است و بیش از دو سال است که از وزارت بازرگانی مجوز فعالیت دریافت کرده اند.

با توجه به بررسی ها و گفتگوهای انجام شده آخرین مجوز صادر شده توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت به شرح زیر اعلام می گردد.

 
 
 
 
مصطفی کاظم لو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۰۷-۱۱ ۰۴:۴۳:۱۳
حکم شرعی و قانونی بودن بازاریابی شبکه ای

http://baadraan-ir.blogfa.com/post/13/%D8%AD%DA%A9%D9%85-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D8%A8%DB%8C-%D8%B4%D8%A8%DA%A9%D9%87-%D8%A7%DB%8C%D8%8C-%D8%A8%D9%87-%D9%87%D9%85%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D8%AA%D9%88%D8%B6%DB%8C%D8%AD-%D9%81%D9%82%D9%87%DB%8C-

در ضمن برنامه شوق که از شبکه تهران پخش شده رو حتما دانلود کنید ببنید. چند تن از نمایندگان مجلس گفتند که مصوبه مجلس هست. در لینک بالا هم میتونید مشاهده کنید.
 
پرهام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۳۰ ۰۰:۳۴:۱۳
تو همین آدرسی که این آقا نوشتن برید ایشون یکی از نویسندگان اون وبلاگه...
یک استفیا از دفتر مقام معظم رهبری گذاشتن که توصیه میکنم نظر ایشون رو در سایت خودشون و مربوط به امسال دنبال کند.
اما در پایین همین پست این آقا لینک سایت شورای نگهبان هست و در واقع اونچه که در سایت شما مشاهده خواهید کرد مربوط به ساله 85 هست و در مورد شرکت های هرمی نه بازار یابی شبکه ای...جالب این جاست وبلاگ این آقا از شهریور پارسال شروع به کار کرده.
............این فریب مردم هست.............
 
مصطفی کاظم لو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۰۷-۱۱ ۰۵:۰۵:۳۹
حکم شرعی و توضیح فقهی بازاریابی شبکه به همراه مصوبه مجلس شورای اسلامی و تائیدیه شورای نگهبان

http://baadraan-ir.blogfa.com/post/13/%D8%AD%DA%A9%D9%85-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D8%A8%DB%8C-%D8%B4%D8%A8%DA%A9%D9%87-%D8%A7%DB%8C%D8%8C-%D8%A8%D9%87-%D9%87%D9%85%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D8%AA%D9%88%D8%B6%DB%8C%D8%AD-%D9%81%D9%82%D9%87%DB%8C-
 
کورش فرد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۱-۱۸ ۰۴:۴۵:۱۸
لطفا نظر خود را در مورد این مطلب وارد کنید
 
فاطمه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۱-۲۸ ۰۰:۰۹:۰۵
شما اگه با دقت اون تاییدیه شورای نگهبان رو بخونین متوجه میشین که اونی نیست که شما فکر میکردین.
تاییدیه ی طرح « ممنوعیت فعالیت شرکتهای هرمی» هست نه تاییدیه قانونی بودن بازاریابی شبکه ای
 
سلام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۰۵ ۱۵:۳۶:۵۱
قانونی که هست.حکم شرعیش چیه؟
 
محمد
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۲-۲۴ ۱۵:۴۵:۱۸
والا رهبری میگه مجلس و شورای نگهبان تایید کنه مجلس هم نظری نداده...این درحالیه که وزارت صنعت و معدن و تجارت مجوز داده و پنج ساله فعالیت میکنن....والا نمیدونم این چه مملکتی شد که رهبری میگه مجلس مجلس میگه نظری ندارم بعدش از اونور مجوز میدن
 
سید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۲۵ ۰۸:۳۵:۱۱
کی گفته رهبری گفته ؟
چرا الکی میگی ؟
اینطور نیست
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۲۷ ۱۸:۲۵:۲۵
بازاریابی شبکه ای طبق مصوبات داخلی وزارت بازرگانی قانونی هست اما از نظر شرعی به هیچ وجه جایز نیس و ضمانت اجرایی نیز برا اعضا این شرکت ها نیست
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۳ ۲۳:۳۲:۱۷
من مستقیما به دفتر آیت الله خامنه ای تماس گرفتم و از حلال بودن این کار مطمئن شدم. خواهشا بدون تحقیق نظری ندید
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۲۸ ۰۳:۲۹:۲۸
نه قانونی است و نه شرعی. برای اطلاع بیشتر به آدرس زیر مراجعه کنید.
http://on-networkers.blog.ir
 
سید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۸ ۰۱:۳۳:۲۷
وب لاگ ابدا منبع خوبی برای استناد نیست
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۴:۱۲:۵۸
سلام من دانشجو رشته حقوق هستم در مورد مجوز شرکت هایه هرمی باید توضیح بدم که اولا این بازاریابی شبکه یی کاملا حرام هست و اینکه با آیین نامه وزارت بازرگانی به مدت 5 سال قانونی شده به علت خلا قانونی و هنوز کمیسیون اقتصادی مجلس و شورای نگهبان نظر نهایی خودشونو رو ندادند و به طور قطع چند وقت دیگه در مجلس برسی میشه و غیر قانونی اعلام میشه و اشخاص بالا هرم دستگیر و عده یی از کشور فرار میکنن
 
علیرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۱۷:۲۴:۰۲
تو ...کردی بی.... که قانونی نیست، این سایتی هم که معرفی کردی یکی هست مثل خودت که قصد داره این تجارت رو تخریب کنه این تجارت هم قانونیه هم شرعی
 
حمید
Romania
۱۳۹۵-۰۶-۱۴ ۱۳:۴۴:۳۰
در شبکه های تلویزیونی اعلام شده هم جناب سردار رادان تایید کردن و هم به گفته ایشان وزارت اطلاعات .
سیستم بازاریابی شبکه ای در شرکتی که من هستم 5 ساله داره کار میکنه و چند ارگان تایید کردن حتی رییس اداره پست از تمبر اختصاصی شرکت رونمایی کردن و امام جمعه البرز در خصوص شرعی بودن نظر موافق اعلام کردن
 
حمید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۵ ۱۵:۳۸:۱۱
سلام من ۲سال تو شرکت بیز فعالیت داشتم از ما پول رهن و اجاره دفتر میگرفتند حالا رفتم صنعت و معدن شکایت کردم میگن اصلا نیاید پول رهن و اجاره از شما میگرفتن و هنوزم پولم حدود ۲میلیون از پول رهن دستشونه و صنعت وومعدنم کاری برام نکرد.اینم از نظارتشون که همه نتورکر ها سنگشو به سینه میزنن.
 
سید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۸ ۰۱:۳۵:۵۰
شما حکم غیر شرعی بودنش رو دادی؟برادر اون حکم رو مراجع میدن نه شما.قانونش هم در مجلس تصویب شده آقای نکو اطلاع ندارن.
 
مهران خدايي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۳۰ ۱۲:۵۹:۰۷
بببين. دوست عزيز شما بدون تحقيقات داري حرف ميزني ...بازاريابي شبكه اي در ايران قانوني و تي يك آيين نامه ي داخلي توسط وزارت صنعت و معدن در تاريخ٦/٦/٩٠گرفت والان هم از هر مرجع تقليدي بپرسي ميگه قانوني هست ولطفا حرف الكي نزنيد و ادعا صد من يه غاز ندهيد
 
مصطفی کاظم لو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۸ ۲۲:۳۶:۲۴
در سال 1369 طرح مجازات اخلال گران اقتصادی در مجلس تصویب شد و در سال 84 یک بند به نام بند ز به آن اضافه شد .پس این مصوبه مجلس هست .در توضیحات شورای نگهبان در سال 85 آمده است هر شرکتی که شامل بند ز نباشد دولت از آن حمایت هم میکند. حالا بعضی از کسانی که سطحی نگر هستند میگویند چه ربطی به بازاریابی شبکه ای دارد . یک مثال ساده میزنم تا شاید متوجه بشید. مراجع میگن هر نوع خوردن مایعات بجز مست کننده ها و نجاسات و آب های خاص حرام هستند و هر مایعی جزء اینها نباشه حلال هست. دیگه نمیاد یکی یکی بگه دوغ حلاله آب معدنی حلاله نوشابه حلاله آب هویج حلاله و ... .

در فتوای مراجع هم آمده است دریافت پول یا پورسانت از زیر مجموعه (همانند شرکت های هرمی) حرام است در صورتی که در بازاریابی شبکه ای هیچ پولی از مشتری به معرف داده نمیشود و تمام آموزش ها رایگان است. در عوض شرکت سود خود را با معرف تقسیم میکند حال معرف مستقیم مشتری را معرفی کرده باشد به شرکت یا غیر مستقیم .

بهتر نیست کمی از این سطحی نگری دور بشیم . تا کی میخواهیم در این تهجر و کورکورانه برخورد کردن بمونیم و باعث بدبختی خودمون و دیگران بشیم؟ دیگه از خدا جلو نزنید که !
 
اسی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۹ ۰۸:۳۴:۵۶
کاظم لو حالا هی دنبال مبرا کردن شرکت های هرمی و نتورک مارکتینگ باش
 
مصطفی کاظم لو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۹ ۲۳:۱۴:۲۱
وظیفه هر شخص مطلع ،آگاهی دادن است.این صنعت پاک و حلال که میتونه رکود اقتصادی خانواده ها رو به صورت کاملا اصولی و با حمایت دولت برطرف کنه باید جا بیافته و مطمئنا مثل اکثر چیزهایی همانند پرداخت قبوض با موبایل و دستگاه های خود پرداز و از این قبیل ابتدا با مخالفت و تمسخر و عدم اعتماد مواجه میشه ولی بعدا متوجه خواهند شد که تلکنولوژی و علم در خدمت مردم است .
 
اسی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۰ ۰۸:۵۲:۰۷
تو داری تبلیغ میکنی چون نونت تو این کاره
آگاهی کجا بود

اصلا با این تزت برو رییس جمهور شو مملکتو نجات بده سوپرمن
 
مصطفی کاظم لو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۳ ۱۴:۲۳:۲۶
سلام.
خب معلومه که کار خوب رو تبلیغ میکنم.
اگر قرار باشه کاری رو که تبلیغ میکنم خودم قبول نداشته باشم که دروغ باید تحویل ملت بدم!
من به اندازه ی خودم دارم تلاشم رو میکنم
بهتر نیست شما هم به جای حرف زدن فکری به حال خودتون و کشورتون بکنید؟
ملت ما حرف زدن رو بهتر از عمل کردن یاد گرفتن!
به جای اینکه این همه بیهوده حرف بزنیم در روز ، دو ساعت از این همه بیهوده حرف زدن رو برنامه ریزی کنیم درست و حساب شده حرف بزنیم که هم درآمدی داشته باشیم و هم کشورمون رو از این رکود نجات بدیم
 
مصطفی کاظم لو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۳ ۱۴:۲۴:۳۰
دلایل حمایت دولت از بازاریابی شبکه ای

http://baadraan-ir.blogfa.com/post/33
 
نتورکر
۱۳۹۵-۰۶-۱۴ ۱۶:۵۷:۴۸
شما الان طرز بیانتون خوبه که از بقیه ایراد میگیرید؟
اول یه سوزن به خودت بزن بعد یه جوال دوز به دیگری....!
 
7خان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۳ ۱۳:۳۱:۰۱
این حرفا رو جایی بزن که 4 تااز دنیا بی خبر باشن.پرداخت قبوض که ملت مشکلی باهاش نداشتن موبایل هم اوایل گرون بود و کسی نمیتونست بخره هرکی موبایل داشت همه به چشم یه پولدار بهش نگاه میکردن دستگاه های خود پرداز هم اوایل قطع وصل نت داشت که پول جابه جا نمیشد.این شرکت ها دارن تولید داخل رو فلج میکنن هر جنس داخلی هم که میفروشن بی کیفیته و دید مردمم رو نسبت به محصولات داخلی خراب میکنه.
 
مصطفی کاظم لو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۳ ۱۷:۱۹:۱۶
سلام
در بالا هم گفتم حرف زدن آسونه
اگر اطلاعات در مورد این شرکت ها و نحوه ی فعالیتش ندارید لازم نیست نظر بدید.
اینکه شما توان ندارید در راستای اقتصاد مقاومتی از تولید ملی حمایت کنید نباید باعث این بشه که هر سخن بدون سند و بی پایه ای رو عنوان کنید.
بهتر نیست نظرات غیر حرفه ای و ناپخته را انتشار ندید تا دینی به خاطر اختلال در نظام اقتصادی کشور گردنتون نیافته؟
این ها هم حق الناس محسوب میشه
به خاطر خدا دست از این سطحی نگری و تحجر بردارید
تا کی میخواهید در عصر یخبندان باقی بمانید؟
بهتون پیشنهاد میکنم کمی در مورد بازاریابی شبکه ای تحقیق کنید و میدونم که براتون مفید خواهد بود
موفق باشید
 
مصطفی کاظم لو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۳ ۱۷:۲۵:۵۵
دلایل حمایت دولت از شیوه فروش مستقیم نتورک مارکتینگ چیست؟

فروش مستقیم یا همان فروش به شیوه بازاریابی شبکه ای چه فوایدی برای اقتصاد کشور دارد؟

✅حذف واسطه های سنتی و دلال ها
✅افزایش سود تولید کننده داخلی
✅کیفیت و کمیت بالای محصول تولیدی
✅توسعه کارخانجات داخلی و جذب نیرو
✅پرداخت عانی و به موقع مالیات به دولت
✅نظارت دقیق بر قیمت ها
✅خرید آسان و مطمئن
✅خرید محصولات به قیمت واقعی
✅تثبیت قیمت محصولات
✅ارائه جنس اصل و اورجینال به مشتری
✅جلوگیری از تورم
✅قیمت یکسان در سراسر کشور

هر یک از اینها به تنهایی می تواند یک دلیل محکم و قانع کننده برای اثبات برتری شیوه فروش مستقیم نتورک مارکتینگ باشد.
 
مرتضی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۳ ۲۳:۴۸:۳۰
مالیاتش کجا بود خالی بند
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۳ ۱۷:۰۶:۵۰
واسطه ها حذف نمیشن چون نتورکرها جای دلالهای قبلی رو میگیرن
افزایش سود برای تولیدکننده نداره چون واسطه ها حذف نشدن فقط عوض شدن
کمیت بالا حرف بی ربطیه کیفیت هم معمولا ندارن
هیچ کارخونه ای اضافه نمیشه محصولات بنجلی که قبلا مشتری نداشتن با بسته بندی و اسم جدید عرضه میشن
عانی نمیدونم چیه اگه منظور آنی هست از هر فروشگاهی خرید کنید آنی مالیات با خرید محصول پرداخت میشه
سیستم نظارتی اضافی برای این شرکتها وجود نداره
خرید آسان و مطمئن نیست چون ملت مجبورن یه مارک خاص بخرن و پولشو واریز کنن و منتظر بشن تا جنس بعد از چندین روز دستشون برسه
خرید محصولات به قیمت بازار و گرونتر از بازاره
تثبیت قیمت محلی از اعراب نداره و برای خالی نبودن عریضه نوشته شده
جنس اصل و اورجینال وقتی قراره تولید داخل بفروشین یه حرف دهن پرکنه مردم قرار نیست از شما الماس یا مواد مخدر بخرن که اصل و اورجینال خیییییییلی مهم باشه
جلوگیری از تورم چه ربطی به این شرکتها داره؟
قیمت تمام محصولات کارخانه ای در سراسر کشور یکسانه
 
قمریانی
Germany
۱۳۹۵-۰۶-۱۴ ۰۰:۰۸:۰۹
سلام
در اکثر شرکتهای بازاریابی شبکه ای تولید ملی انجام میشه کجاش تولید داخلی رو خراب میکنه؟ کیفیت محصولات هم بصورت نسبی خوب هستن
لطفا بدون اطلاعات کامل ذهنیتها رو خراب نکنید
 
مهران
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۳۰ ۱۳:۰۴:۰۳
ببين اولا محصولات كه خيلي باكيفيت هستش ما به هركي داديم بعد شما هم برو تحقيق كن در مورد بازاريابي شبكه اي هنوز هم همون طرز فكرصنعتي رو داريد .صنعتي برو تحقيق كن
 
m
Romania
۱۳۹۵-۰۶-۱۳ ۱۹:۲۳:۰۷
اره شما راست میگید الان فقط اختلاس جواب میده
به جای اینکه بشینید شرکتهای هرمی مثل گلد کویست رو با شرکتهای بازاریابی داخلی مقایسه کنید به فکر تولید ملی و اشتعال زایی باشید
اون نماینده مجلس که این حرفها رو میزنه درد بیکاری و فقر ....... هزارن چیز دیگه رو نمیدونه.
 
مرتضی مطهری نژاد نتورکر شرکت شبکه بادران گستران
Romania
۱۳۹۵-۰۶-۱۴ ۱۱:۱۴:۴۳
احسنت

با تأیید حرفای دوست خوبم، شما فکر میکنید نماینده ی مجلس نمیتونه غیر مطلع و بیسواد باشه؟

بازاریابی شبکه ای تحت نظارت کمیسیون نظارت بر این صنف متشکل از
اصناف
دادگستری
اطلاعات
نیروی انتظامی
مشغول فعالیت و در دوره ی ۵ سال دوم فعالیت خود است.
بنابراین تا حالا کجا بودین؟

در حال حاضر ۸۰۰ هزار نفر کد بازاریابی ملی دارند و مشغول فعالیت هستند.
در شرایطی که در روش سنتی تولید و توزیع کارخانه ها درگیر نجات خود از رکود و ورشکستگی هستند، شرکتهای بازاریابی شبکه ای تولید و فروش خود را در ۵ ماه اول ۹۵ به بیش از ۲ برابر رسانده اند.

شماییکه در مورد حلال و حرام و قانونی و غیر قانونی حرف میزنی، شما لطفأ از کانالهای رسمی تحقیق کن و الا چیز فراوونه آدمای غیر کارشناس و نظر ده.
این شرکتها با فراخوان دولت در سال ۸۸ به این صنعت روی آوردند و مراحل مجوز گیری ایشان تا نیمه ی سال ۹۰ طول کشیده.
در حال حاضر ۲۰ شرکت مجوز فعالیت دارند.
و بعضی از این شرکتها مجوز فعالیت بین المللی را نیز دارند.
...
 
وحید...
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۴ ۱۴:۱۸:۴۶
زنده باشی دوست عزیز کاملا دقیق و بجا گفتین ،
 
2m
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۸ ۱۴:۳۷:۲۴
سلام. شما یه سایت معتبری رواعلام کنین که مراججع تقلیدشبکه بازاریابی رو شرعی وقانونی تلقی کرده باشندو مجلس و شورای نگهبان هم تایید کرده باشند..
 
majid
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۳ ۲۲:۵۶:۵۹
سلام قابل توجه افرادی که میگن قانونی نیست .شخصا باسردار و نیرور ی امنیت ملی و وزارت بازرگانی.وکلانتری پلیس فتا در این مورد صحبت کردم .وکلیپ رهبر .و تمامی مشاوران را ارائه کردم از نظر قانونی هیچ اشکالی وعیب ایرادی ندارد مگر کسانی که بخوان تواین ماجرا سواستفاده کنن که با قانون و حق الناس طرف هستن .پس خواهشا الکی جو سازی نکنید و اذهان عمومی رو خراب نکنید .کاملا پول ساز و عالی هست .دمشون گرم
 
Zahra
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۷ ۲۱:۳۹:۳۶
چرا دروغ میگی پلیس فتا تایید نکرده هیچ مجوزم صادر نکرده من خودم به شخصه سوال کردم
 
faeze
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۳ ۲۳:۳۰:۳۰
بازاریابی شبکه ای کاملا قانونی و حلاله. چون داره برای جوونا اشتغال زایی میکنه و با فروش کالای ایرانی به اقتصاد کشور کمک میکنه. نمیدونم اطلاع دارید یا نه ولی تو بازاریابی شبکه ای تبلیغات میدانی جایی نداره یعنی با بروشور و بلبورد و تبلیغ تو تلویزیون جلو نمیره و کارش بر اساس تبلیغات کلامیه و از طرفی تمام منبع درآمد تلویزیون با تبلیغاتی که نشون میده تامین میشه و با پیشرفت بازاریابی شبکه ای و گسترش این شیوه کسی از طریق تلویزیون تبلیغ نمیکنه پس مسلمه که رسانه ها با این روش نوین کار کردن مشکل دارن و سعی دارن ذهن مردمو با حرفای بی پایه و اساس منحرف کنن. ممنون
 
نتورکر
۱۳۹۵-۰۶-۱۴ ۱۱:۰۷:۴۵
با این کار شکنی ها و این جور مطالب فقط ذهنیت مردم رو به اشتباه می اندازید و بس. کمی عقلانی عمل کنید و تحقیق کنید در مورد این صنعت جهانی و بعد نظر بدید.در ضمن این کار هم قانونی هست و هم شرعی
 
مصطفی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۴ ۱۱:۱۲:۰۳
نتورک پاک ترین.پر درامد ترین و قدرتمند ترین شغلیه که یه شخص میتونه تو زمان کوتاه تجربش کنه
 
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۴ ۱۱:۱۳:۱۸
صبر کنین تخمه بیارم...
:))))
با یه عده بی اطلاع و ....که فقط عقده نظر دادن دارن شدیم 70میلیون نفر
ده آخه تا کی جهل و نادانی
بخاطر همین شماهاست که تو این کشور هیچ پیشرفتی نیست.
شماهای که بدونه هیچ اطلاعاتی نظر میدین.
عزیزمن ترس داری .تو شهرت وزارت صنعت معادن برو دفترش سوال کن.
برو نیروی انتظامی سوال کن.
کافی نیست.شماره اینهمه مراجع تقلید که هست تونت بزنگ سوال بپرس حلاله یا حرام.
ولی ناموسا بدونه اطلاع از منابع درست دیگران رو گمراه نکنین.
 
اسی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۴ ۱۵:۲۳:۲۸
از طرز بیانت معلومه چ آدمی هستی
بی ادب
 
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۴ ۱۱:۲۰:۴۴
سردار رادان راجبش حرف زد.
شبکه یک.دو.سه و تهران.
یک و سه که همین دوسه روز پیش نمی شه راجبش حرف زدن .
ویدیو هاش هم تو آپارات هست .
بعد شما درگیر اینی که چرا 1+1 میشه 2 و چرا 1 1 میشه یک.
طرف تفاوت بین شرکت های هرمی و نتورک مارکتینگ رو نمیدونه بعد میاد نظری فلسفی میده .
من بابام .....گفته حرامه :)))
بچم رعیس پلیس کشوره گفته غیرقانونیه.
این خبر نگاراهم که فقط می خوان یچی چاپ کنن و ار نقل قول می نویسن نه اینکه واقعا از خود این افراد تحقیق کنن.
تلوزیون خودشو .....داد مردم از این جهل دربیان . مثل اینکه تلوزیون ملی هم نمی بینن.
پدر مادر من با 40 سال و خورده ای دوتا برنامه دیدن متوجه شدن حالا این ملت ...
:))))))
 
شاهین
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۸-۰۱ ۱۷:۵۲:۳۵
حاجی تو خیلی خوبی،خیلی بروز و پیشرفته هستی
یسری شرکت جمع شدن اجناس بنجلشون رو دوبله سوبله میندازن به مردم تازه خوشحالم هستن
یطوری دم از پیشرفت میزنین انگار الان معجزه شده،چارتا زرنگ که تا قبل ازین هم جیب مردم و تلکه میکردن،حالا پیدا شدن کارشون و به اسم قانونی و این مزخرفات انجام میدن،نتورک خوبه ولی به چه قیمتی؟کاش یکم بفهمیم پیشرفت این نیست که من با خالی کردن جیب بقیه یا ضرر بقیه سود کنم برم بالا،ملتی که به جای کار کردن و کارافرینی تفکر خلق یچیز جدید، فکر خوابیدن و پول دراوردن،خونه شمال شهر،هزارتا چیز دیگس
همینه که جهان سومیم
 
2m
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۸ ۱۵:۰۰:۱۷
سلام ببخشید. شما درمورده شرعی وحلال بودنه پورسانت بدست مده ازاین کار نظر بدین ومدرک ازطرف شورای نگهبان. وهمچنین یک سایت معتبر. که مراجع اونو حلال شمرده باشن.
 
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۴ ۱۱:۲۲:۲۹
اصلا فعلا تو این بمونین حلاله یا حرام تا بعد :)))))
 
سید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۴ ۱۴:۰۵:۲۸
باشه تو خوبی
 
POOYAN
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۴ ۱۲:۱۶:۲۹
بیشتر مشکل و مخالفتی که با این سیستم قدرتمند که 70 سال از قدمتش می گذره اینه که نون خوردن یه مشت دلال که فقط به فکر منفعت خودشون هستن ، به خطر می افته . وقتی محصول مرجوعی داره و داره از مصرف کننده حمایت میشه چرا باز با این سیستم مشکل دارن ؟ وقتی کیفیت محصولات واقعا خوبه چرا حمایت نشه ؟ مشکل فقط یه سری بازاری دلالن که سودشون این وسط داره به خطر می افته
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۱ ۰۹:۳۸:۳۱
میشه شما بگی تعریف دلال چیه ؟ یه نفر سرمایه میزاره یه جنس میخره و میفروشه یا دست به دست میکنه و پورسانت میگیره اون میشه = دلال ( که همه می خوان دستش کوتاه کنن )
حالا یه نفر دیگه سرمایه نمیزاره و جنسی هم نمیفروشه و فقط ادم معرفی میکنه و پورسانت میگیره اون میشه = ؟؟؟؟
هر دوتا پورسانت بگیر هستند

فقط روش عوض شده

حالا تصور کن همه مردم مخصوصآ جوانها بشن نتورکر و پورسانت بگیرن کی میخواد کار کنه کی باید تولید کنه مهمتر از همه کی باید خدمات بده خدمات رفاهی . بهداشتی . اموزشی . و.....

فکرشو بکن چه مملکتی میشه همه بدون بشن پورسانت بگیر
 
mahtab
Romania
۱۳۹۵-۰۶-۱۴ ۱۳:۵۱:۲۳
باسلام خدمت تمام دوستان
بازازیابی شبکه ای نوعی فروش نوین هست که اکثر کشورهای دنیا با همین روش فروش انجام میدهند و تنها تفاوت فروش نوین با سابق در نحوه ی تبلیغات هست که تبلیغات ما ب صورت کلامی هست و این شرکت های ب جای صرف هزینه های بالا در تبلیغات میدانی این هزینه هارو ب صورت پاداش به تبلیغ کنندگان کلامی میده وهیچ دلیل منطقی در حرام بودن اون نیست و کاملا قانونی و شرعیه.سایت های معتبری برای تحقیق و جود داره
 
میهنم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۵ ۱۹:۰۳:۴۸
هر ادم عاقلی می فهمه که پولی که خودت زحمت نمی کشی واز زیرگروهای بیچاره بگیری حلال نیست دوما کالای داره با سود 47 درصد فروخته میشه یعنی از لحاظ عرف غیرمنطقی وخیانت به مصرف کننده است مردم بجای اشتغال وتولید شدن مصرف گرا کالاهای بی خاصیت فقط با اعتماد افراد با یکدیگر سر هم کلاه میزاریم ادم باید واقع بین باشه تا کی میخایم گول این شرکتهای بخوریم که اکثر مراجع بخاطر سطح داشتن اون را جایز نمی دونن ماباید بجای اینکه دانش جوانان این مرزوبوم در خدمت تولید ملی بزاریم گذاشتیم جوانان از همون اول مصرف گرا باشن اینه شگردهای کاسبی مدرن.
 
مصطفی کاظم لو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۷ ۲۱:۰۳:۴۵
سلام.
اول در مورد سطح بندی بالا توضیح داده شده و اینکه این کار از زیر مجموعه پول نمیگیره مثل شرکت های هرمی بلکه تولید کننده از سود حاصله از فروش محصولات به قیمت موصب و کارشناسی شده وزارت صنعت و معدن که مورد تائید سازمان حمایت از مصرف کننده هم هست به مشتری یاب هاش پاداش میده.
دوم اینکه شما میگید 47 درصد میکشه روش
شما فکر میکنید محصولاتی که در بازار میخرید چقدر میکشن روش؟
هر کدوم حداقل 30 تا 600 درصد شاید هم بیشتر روش میکشن چون کلی واسطه خورده وسطش پس این مقداری که شرکت هادارن پورسانت میدن و روی محصول تولیدی خودشون میکشن ناچیز هست و با این حال باز هم مصرف کننده حداقل تو بدترین حالت 20 درصد اروزنتر از بازار جنس رو با همون کیفیت میتونه تهیه کنه و از مصرفش راضی باشه تازه پاداش هم کنارش دریافت میکنه.
مصرف گرایی یعنی چیزهایی بخره که به دردش نمیخوره!
شما تو خونتون از رو رختخوابی برای تمیز کردن خودتون استفاده میکنید یا از محصولات سلولوزی؟
اگر از رو رختخوابی هست که مطلب شما درسته و شما اگر دستمال کاغذی یا توالت بخرید مصرف گرایی کردید!

یا به جای حبوبات سنگ ریزه میریزید تو غذا هاتون یا از چمن های پارک سر کوچه غذا درست میکنید؟!

خب دوست گرامی بهتره به جای اینکه چشم بسته و از روی شنیده ها قضاوت کنید یه سری به سایت های این شرکت ها بزنید و محصولات مصرفی روزانه رو ببنید تو سبد کالایی این شرکت ها .

فکر نکنید با حروم خور دونستن یک میلیون نفر آدم باید به خودتون افتخار کنید بلکه باید از همشون حلالیت بطلبید به خاطر این تهمت هایی که شما و امثال شما به این زحمت کش های این صنعت بزرگ که داره به تولید ملی کمک میکنه زدید.

خداوند از سر تقصیرات شما بگذره که فقط دهن بین هستید و در جهل بسر میبرید و فقط چوب لای چرخ نظام اقتصادی میکنید به جای اینکه بچرخونید این چرخ ها رو
 
میهنم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۸ ۰۹:۱۲:۱۷
آقای کاظم لو بابا کم تبلیغ شرکتتو بکن
بعدشم از کی تا حالا نتورک مارکتینگ شده چرخ نظام اقتصادی ؟
شما خودت به شعور مخاطب توهین نکن
 
مصطفی کاظم لو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۸ ۰۹:۴۵:۴۳
سلام.
شما به جای هوچیگری و مغلطه کردن کمی مطالعه کنید که تو جواب دادن مجبور به سفسطه نشید.
مخاطب من کل مردم ایران هستند و خانواده خودم به حساب میان.
من کاملا با دلیل توضیح دادم و این شما هستیید که فکر نمیکنم حتی کوچکترین سر رشته ای از اقتصاد داشته باشید و بحثی هم با شما ندارم .
بهتره کمی برای خودتون ارزش قائل بشید و به شعور خودتون توهین نکنید با ندانسته هاتون
موفق باشید .
 
علی قمری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۹ ۲۲:۳۴:۲۱
اول از همه بهتره یکم با دلیل حرف بزنیم
تاحالا افراد زیادی جلوم نشستند و گفتن کارتون غیرقانونیه،کارتون حرامه،تا چندوقت دیگه کلا جمع میشه و همتون دستگیر میشید و....
ولی تا حالا یک نفر پیدا نشده که با دلیل این حرفارو بزنه
ولی من میخام با دلیل براتون ثابت کنم که نتورک با هر قاعده و قانون و دین و مذهبی درسته
اول از همه اگه این طرح غیرقانونی و اشتباه بود از سال۱۹۳۰تا به امروز توی امریکا پابرجا نمیموند و فروش شرکت amwayکه اولین شرکت تو سبک کاری نتورک مارکیتینگ در سال۲۰۱۵ با درامد نفتی ایران برابری نمیکرد
برای حلال یا حرام بودن کار هم هرکسی شک داشت میتونه کتاب فقه و بازاریابی چندسطحی رو بخونن
وقتی تیم فروش میسازی باید بهشون اموزش بدی
به امیرالمومنین قسم روزی شده که از صب تا شب فقط برای اموزش تیمم وقت گذاشتم
بنظرتون این تایمی که گذاشتم در قبالش نباید هیچ پورسانتی بگیرم؟
خیلی از مردم بخاطر نداشتن اطلاعات با این کار مخالفت میکنن
نتورک با شغل های دیگه هیچ فرقی نداره
هر تجارتی در قبال کاری که در جهتش انجام میدی بهت درامد میده
تو نتورک هم همینه
کاری که در جهت نتورک باید انجام بدی فروش و تیم سازیه
نتورک بهترین راه فروش کالای ملیه
با نتورک میشه اقتصاد مقاومتی که اینقد دنبالشیم و اجرایی کرد
بخدا امریکا با همین سبک های کاری جدید تونست رشد کنه
همه ما تو زندگی یک فرصتی داشتیم که اولش فکر میکردیم نمیتونم توش به نتیجه برسیم ولی بعد از چندوقت به شدت حسرتشو خوردیم
شمایی که اینقدر با قاطعیت میگی نتورک بده
از کجا میدونی این یکی از همون فرصت ها نباشه؟
نتورک مال بابای من نیست
ولی تغییر الگوی ذهنی جامعه وظیفه منه
چون تو قران اومده انسان ها همه نسبت بهم موظفند
همین جا قول میدم که نتورک جمع نمیشه
نتورک قانونیه
ولی نه هر نتورک کار کردنی
ولی اگه با اصول انجام بشه هیچ اشکالی بهش وارد نیست
خیلیامون هدفامونو گم.کردیم و درگیر حاشیه زندگی شدیم
ولی نتورکرایی که اصولی کار میکنند
یکی یکی به هدفاشون میرسن
چ باور بکنیم چ باور نکنیم نتورک میاد و تک تک کسایی هم که الان اینجا میگن نتورک غیر قانونیه ی روزی نتورک کار میکنند
همیشه چیزی که ما فکر میکنیم درست نیست
من خودمم با نتورک مخالف بودم به شدت
ولی رفتم دنبالش و دیدم چقد اشتباه میکردم
شما هم برین اطلاعات کسب کنین
ممنون
 
مریم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۷ ۲۰:۱۲:۴۸
اگر مشکلی نداره چرا حکم فقهی رو که از دفتر مراجع مراجع میپرسیم همه حرام میدونن میتونین با شماره 096400 تماس بگیرید و سوالتون رو بپرسید
 
علی
Germany
۱۳۹۵-۰۶-۳۱ ۱۹:۰۵:۱۷
من مرجع تقلیدم اقای خامنه ای ، عین گفته ایشون رو براتون مینویسم ، بازاریابی شبکه ای صورت شرعی ندارد ولی اگر شورای نگهبان تایید کند حلال است ، ولی وقتی پیگیری میکنیم شورای نگهبان هنوز تایید نکرده ولی از اون ور 5 سال این شرکت ها مجوز گرفتن و دارن فعالیت میکنن .
 
مصطفی کاظم لو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۰۲ ۲۰:۲۸:۴۲
تائییه شورای نگهبان

http://baadraan-ir.blogfa.com/post/13/
 
مهران
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۳۰ ۱۳:۱۱:۵۱
سلام و عرض أدب خدمت دوست عزيزم ..جا داره ازت تشكر كنم بابت حرفهاي شيوا ومتيني كه زديد ..ممنونم ازت
 
مجید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۰۳ ۱۵:۱۷:۵۱
Majid Jahangard:
سلام ، من به تموم شرکت های بازاریابی شبکه ای و حتی چند شرکت هرمی در کشورهای مختلف درخواست عضویت و همکاری دادم


نمی دونم چرا تا الان موافقت نکردند با درخواست همکاری ام ؟! 


الان واقعا افسردگی گرفتم


یه دختره هست که من فکر می کنم که عاشقمه ولی اون ازم بدش میاد ... 


یه بار ساعت سه صبح خیلی سر این قضیه بهم فشار روحی اومد ، با عشقم تماس گرفتم و اونم خیلی منطقی جوابمو داد با اینکه فکر کنم مزاحم خوابش شده بودم و بعدش یه کتک مفصل از پدر و داداش هاش خورد البته ...


می دونید بهم چی گفت ؟! 

بهم گفت آخه مجید نفهم کثافط ، تو اونقدر خنگ و تنها و بدبخت و گیج هستی که واقعا باعث عذاب یه گروه میشی و به معنای تمام یه نابودگر واقعی هستی ... 


تا الان اینقد باهام عاشقانه حرف نزده بود ... این هم از برکت نتورک مارکتینگ دارم ... 


ضمنا به حرف های عشقم سه سال فکر کردم ، ولی تو وجودم احساس می کنم که من یه نابغه هستم ...


حالا نشد امشب دوباره با عشقم تماس می گیرم و به بهانه اینکه کسی نتونسته تا الان پرزنتم کنه صداشو بشنوم ... امیدوارم با بچه اش یه موقع بی خواب نشه ... 


آخه من بچه که بودم چون همه بهم ایمان داشتند تو پست دروازه بانی بازی می کردم ، نمی دونم آخه چی شد اونهمه اعتماد بقیه کجا رفت ؟؟؟؟ 


لطفا اگر کسی یه شرکت بازاریابی شبکه ای سراغ داره من رو پیش مدیرش تعریف کنه ... به خدا آرزو دارم یه روز خوش داشته باشم تو زندگیم 


فدای همه شما 


راستی این درخواست فقط یک سال اعتبار داره و اگر نشد می خوام برم سمت درخواست دادن به شرکت هایی مثل ناسا و ام آی ۶ و اگر بابک زنجانی دستگیر شد برم پنتاگون تا به میهن عزیزم ایران همیشه خوبم کمک کنم ...  
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۳ ۲۱:۴۱:۱۶
حکم شرعی پورسانت در بازاریابی شبکه ای
حوزه/ حضرت آیت الله شبیری زنجانی در پاسخ به سئوال یکی از مقلدان حکم شرعی پورسانت و بازاریابی شبکه ای را بیان کرده اند.
به گزارش خبرگزاری «حوزه» متن سئوال و پاسخ این مرجع تقلید به شرح ذیل است.
سئوال
کسب درآمد از طریق بازاریابی شبکه ای چه حکمی دارد؟ آیا پورسانتی که گرفته می شود، حلال است؟
پاسخ معظم له
اگر در بازاریابی شبکه ای سود در مقابل معرفی مشتری و خریدار واقعی و یا بازاریاب دیگر داده شود، اشکال شرعی ندارد، البته چنین فعالیتهایی بنا بر احتیاط نباید بر خلاف قانون باشد. اخذ پورسانت برای کار حلال اگر خلاف مقررات نباشد، اشکال ندارد.
 
حامد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۷ ۰۱:۲۸:۴۴
یکی از نشانه های آخرالزمان اینه که تمییز حق از باطل خیلی سخت میشه
با اینکه حقیقت روشنه یه جوری میخواهید دورش بزنید
سود معامله ای که من در اون حضور و تاثیری ندارم حرام است.
"اکل مال به باطل است"
امان از جنگ نرم دشمن.
 
اسماعیل
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۱ ۱۶:۱۱:۴۱
سلام به همه.ای کاش عقل انسانها هم جایگاهی لااقل همطراز تقلید کورکورانه هم داشت.دوستان عزیز در همه کتب مراجع،تقلید جاهل از عالم جایز دونسته شده و تقلید عالم از عالم و یا تقلید عالم از جاهل حرام است.این برای بحث تقلید و گرفتن استفتاء.
و اما چیزی که باید در همه فعالیتهای یک کشور رعایت شود،جنبه قانونی بودن آن است که باید رعایت شود.
مابقی این صحبتها وقت تلف کردن است.
کسانیکه با تحقیق و مقایسه روش توزیع در بازاریابی شبکه ای و روش سنتی( آنچه که در حال حاضر در حال اجراست) به برتری داشتن روش توزیع بازاریابی شبکه ای در ابعاد مختلفش پی بردهاند و برتری این روش نسبت به روش سنتی برایشان محرز شده است،چون عالم به این قضیه میشوند،حرام است که اصلا استفتاء بگیرند و بر ایشان گسترش فرهنگ نت ورک مارکتینگ واجب است و واجب است و افرادیکه بدون تحقیق در مورد نتورک مارتینگ نظر میدهند، اگر قائل به نظر کارشناس نسبت به هر چیزی هستند همانطور که یک فقیه کارشناس مسائل دینی است،کارشناس مبحث بزرگ و مقدس بازاریابی شبکه ای،کسی است که در این مبحث کارمیکند( اصطلاحا،نت ورکر)
« در خانه اگر کس است،یک حرف بس است.»
و من الله التوفیق
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۸ ۱۲:۳۱:۱۲
سلام به دوستای گلم
من امروز هم به دفتر رهبری و هم ایت الله بهجت تماس گرفتم و حرام دونستند
نظر دفتر رهبری این بود که تا مجلس تصویب نکنه و شورا نگهبان و مراجع تقلید تاییدش نکنند مشکل شرعی داره

پس فعلا در آمد حرام هست تا زمانی که شورای نگهبان و مجلس و مراجع تقلید تایید کنند

مال حلال بخورید . زندگی سالم کنید
من خودم عضو یکی ازین شرکت ها بودم و تازه شروع کردم و زیر مجموعه نگرفتم .
امروزم از کارم کنار کشیدم

یاحق
 
مهران
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۳۰ ۱۳:۱۶:۱۷
اولا هيچ شغلي بدون داشتن وجه شرعي اونم پنج سال در أيران وجود ندارد ...و قبل از مجوز دادن عالم هاي شرعي اون كار. رو برسي ميكنن بعد مجوز ميدن ...بعدشم ادعائ صد من يه غاز ندهيد لطفا
 
سمانه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۴ ۲۳:۳۱:۳۰
سلام دوستان- لطفا با دفتر مقام معظم رهبری تماس بگیرید، ایشون کلا رد کردند.
- وقتی رهبر و شخص اول مملکت مناسب نمیدونن همچین شغلی رو! چرا باید مجوز داده بشه به این قبیل شرکت ها! ضمن اینکه خبرهایی در راه است که تمام این شرکت ها باید یا جمع شوند و یا شیوه ی فعالیتشون عوض کنند- لطفا با دفتر مقام معظم رهبری تماس بگیرید-
 
جلیل
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۷ ۱۶:۲۳:۴۹
سوال : می خواستم نظر مراجع رو درباره بازاریابی شبکه ای بدونم .
لطفا به این نکته توجه کنید که بازاریابی شبکه ای با فعالیت شرکت های هرمی کاملا متفات است .
با تشکر
پاسخ:

پرسشگر گرامی با سلام سپاس از ارتباط تان با این مرکز.
بازاریابی شبکه ای به نظر آیت الله سیستانی(۱) و هم چنین به نظر تمام مراجع جایز نیست.(۲)
بازا ریابی شبکه ای شبیه کار شرکت گلدکوئیست و شرکت های مشابه با آن است که به صورت هرمی و زیر شاخه دار فعالیت می کنند . هرنوع همکاری، سرمایه گذاری و فعالیت در این نوع شرکت ها به فتوای مراجع حرام و گرفتن پورسانت جایز نیست.
بر اساس فتوای فقها و مراجع : کسب مال از طریق عضویت در شرکت تجاری گلدکوئیست و گلدماین و شرکت های مشابه آن از جمله شرکتی که خصوصیات آن را بیان کرده اید و شبیه گلد کوئیست می باشد، در حکم یکی از عناوین زیر مندرج است: ربا، قمار، کلاهبرداری و نیزاز موارد خوردن مال به باطل و بناحق است. مبنای حرمت اکل مال به باطل قرآن کریم است.
فتوای مراجع بدین شرح است:
حضرات آیت الله خامنه‌ای: حکم ربا را دارد و حرام است.
آیت الله فاضل لنکرانی: حکم قمار را دارد و حرام است.
آیت الله وحید خراسانی: جایز نیست و حرام است.
آیت الله اردبیلی: عمل شبهه ناک است و اجتناب شود.
آیت الله نوری همدانی: جایز نیست و غیر قانونی است.
آیت الله بهجت: جایز نیست و حرام است.
آیت الله شبیری زنجانی: جایز نیست و حرام است.
آیت الله سیستانی: جایز نیست و تصرف در پول آن حرام است.
آیت الله صافی گلپایگانی: اشکال دارد و حرام است.(۳)
آیت الله مکارم شیرازی: حرام است زیرا:
۱ – اصل معامله باطل است و جنس معامله شده آن مقدار ارزش ندارد.
۲ – این کار فریب دادن مردم است و کلاهبرداری محسوب می‌شود و بخت آزمایی نام می‌گیرد.
هرچند ، شرکت هرمی با شبکه ای از نظر مفهوم تفاوت دارند، ولی آنچه تا حال در معاملات اقتصادی رایج بوده ، شرکت های شبکه ای که به صورت گلد کوئیست فعالیت داشته ، برگشت شبکه ای نیز به هرمی بوده، به این معنا که همان توسعه شبکه ای به صورت زیر شاخه مانند هرمی که زیر مجموعه دارد ،فعالیت می کرده، زیرا توسعه شرکت ها به صورت شبکه ای، شبکه های فرعی به صورت زیر شاخه مانند هرمی بودن قرار می گرفته است . در نتیجه شبکه های فرعی به صورت هرمی تبدیل می شد. بعضی شبکه در مرتبه بالاتر از دیگری و دیگری به صورت یک زیر مجموعه قرار می گرفت و به صورت گلد کوئیست است.
این گونه شرکت ها یا به این نحو بازاریابی است که نتیجه فعالیت آن ها با شرکت های هرمی یکی می شود ، هر چند در مفهوم تفاوت دارند.
اگر منظور تان از شبکه ای غیر از این است ، کاملا توضیح بدهید تا پاسخ داده شود.
پی نوشت ها:
۱٫ سؤال از دفتر آیت الله سیستانی.
۲٫ استفتا و سؤال از دفاتر مراجع.
۳٫ آیت الله مکارم شیرازی، بازاریابی شبکه‏اى یا کلاهبردارى مرموز، فصل ششم: پرسش‏ها و پاسخ‏ها ص ۵۹،سؤال ۱و۲٫
 
مصطفی کاظم لو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۱ ۲۱:۴۰:۳۹
واقعا متاسفم که مطالبی رو میذارید که تاریخ انقضاش گذشته
این استفتائات که گذاشتید همه تغییر کردن چون ماهیت بازاریابی شبکه ای عوض شده
فقط یکی از این موارد رو میگم که دیگه با جهلتون مردم رو به اشتباه نندازید
http://zanjani.net/index.aspx?pid=10486 به این لینک برید و بازاریابی شبکه ای رو جستجو کنید. البته از سفسطه و مغلطه ها نمیشه خلاص شد و باز افرادی چون شما چوب لای چرخ ترمیم اقتصاد کشور میکنید
 
حامد
Romania
۱۳۹۵-۰۸-۲۳ ۰۱:۴۷:۲۱
⚠️ توجه ⚠️

⚖ طی روزهای گذشته نامه ای از طرف دیوان عدالت اداری کل کشور به شورای نگهبان با موضوع خلاف شرع بودن ماده 1 دستورالعمل تاسیس و نحوه فعالیت و نظارت بر شرکت های بازاریابی شبکه ای ایران ارسال شده و طی آن نامه ادعا شده که نتورک مارکتینگ مغایر قوانین شرع است 🚫
و از شورای نگهبان درخواست شده به این مسئله رسیدگی شود.⚖
👈 جالب اینکه ماده 1 دستورالعمل دقیقا به تعاریف بنیادی بازاریابی شبکه ای و تعریف بازاریاب (نتورکر) پرداخته و در صورت تأیید شورای نگهبان، مبنی بر خلاف شرع بودن این تجارت، غیرشرعی اعلام خواهد شد!!
✳️ هر چند ما می دانیم که این نقطه عطف تجارت نتورک مارکتینگ خواهد بود و یک پیچ تاریخی، برای حل شدن همیشگی این موضوع از این صنعت است، ولی به خاطر رسالتی که بر دوش تک تک ما وجود دارد هر گونه اطلاع رسانی صحیحی را به شورای نگهبان خواستاریم.
✉️✉️ با ارسال این خبر به دوستان خود ما را در آگاه سازی حمایت کنید🙏

«گروه آنتی نتورک مارکتینگ»
@nomlm
با تشکر
هیچ قانونی در مجلس تصویب نشده در مورد بازاریابی شبکه ای و طبق فتوای مراجع معظم تقلید "اینگونه صورت شرعی ندارند"
که در نتیجه به حرام بودنش اشاره دارند.
برای اطلاع بیشتر میتوانید به کانال مرجع آنتی نتورک مارکتینگ مراجعه کنید
با تشکر از مدیر سایت
«ادمین آنتی نتورک مارکتینگ»
nomlm@
 
مصطفی کاظم لو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۵ ۱۷:۲۰:۱۲
رای جدید شورای محترم نگهبان مبنی بر تائید بازاریابی شبکه ای

به درخواست دیوان عدالت اداری طی نامه شماره 200/130212/210/9000 در جلسه 19آبان 1395 شورای نگهبان ، دستورالعمل تاسیس و فعالیت و نظارت بر بازاریابی شبکه ای مورد بررسی قرار گرفت و رای به عدم مغایرت با موازین شرعی داده شد


 
سپهر
Germany
۱۳۹۵-۰۹-۱۷ ۲۰:۵۰:۰۰
با سلام
محض اطلاع دوستان روز 24 ابان امسال طی یه حکمی آیت الله جنتی دبیر شورای نگهبان فعالیت بازاریابی شبکه رو تایید کردن و گفتن فی نفسه مانعی نیست. البته قبل از این حکم، هیچ چی معلوم نبود و حکم حضرت آقا هم به حرام بودن این شغل بود. اما طی استفتا های اخیر ایشان گفتن اگه شورای نگهبان تایید کنه مشکلی نداره وگرنه جایز نیست. شورای نگهبانم نزدیک به 1 ماهه که تایید کرده بالاخره
 
محمد م
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۸ ۰۰:۵۶:۰۱
ازنظرات دوستان استفاده کردم ضمن خسته نباشید و پوزش بنظر می رسد که دوستان گرامی در خصوص مصوبه مجلس نسبت به غیر قانو نی بودن فعالیت بازاریابی هرمی که با اهداف خاص سیاسی بر علیه نظام اقتصادی کشور در سالهای گذشته توسط شرکتها و افراد مقرض داخلی و خارجی فعال بوده و از نظر مراجع مقایرموازین شرعی شناخته شده با فعالیت بازاریابی شبکه ای جدید که دارای ساختار و اهداف خوب اقتصادی و اشتقال زایی و حمایت ازتولیدداخلی بوده وجند سالی که دارای مجوز فعالیت و تحت نظارت صنعت و معدن و بازرگانی می باشندسو ءبرداشت نسبت به موضوع بوجود آمده و باعث اختلاف نظر شده که در این خصوص رهبر معظم اظهار نموده اند که این نوع فعالیتها صورت شرعی نداره باید توسط مجلس و شورای نگهبان تایید بشه لذا با توجه به ضرورت و سلامت و فواید زیاد بازار یابی شبکه ای وظیفه دولت هستش که طرح تصویب آن را به مجلس تقدیم نماید و تکلیف همه را مشخص کنه در هر حال فعلافعالیت کلیه شرکتها با مجوز دولت صورت می گیره که در این چرخه کلی از افراد مشقول امرار معاش و فعالیت ودر تلاش هستند تا آبرومندانه وبا شرافت زندگی کنن لذا اگر مشکل قانونی هستش و .... می بایست مسولین نسبت به شفاف سازی این فعالیتها اقدام کنند اظهارات ما دردی را دعوا نمی کنه ضمن پوزش
 
مصطفی کاظم لو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۸ ۱۷:۲۱:۲۰
شماره : 2909 / 100 / 95
تاريخ : 24 /8 / 95
رئيس محترم هيأت عمومي ديوان عدالت اداري
باسلام و تحيت
عطف به نامه شماره 200 /130212 /210 /9000مورخ 23 /08 /1394؛
موضوع بند هاي (ب) و (ج ) ماده (1) آيين نامه اجرايي چگونگي صدور و تمديد پروانه كسب و نحوه نظارت بر افراد صنفي در فضاي مجازي و ماده (1) دستور العمل تأسيسي و نحوه فعاليت و نظارت بر شركت ها ي بازار يابي شبكه اي، در جلسه مورخ 19/ 08 /1395 فقهاي معظم شوراي نگهبان مورد بحث و بررسي قرار گرفت و نظر فقهاء به شرح ذيل اعلام مي گردد:
- موارد سؤال في نفسه خلاف موازين شرع شناخته نشد.
احمد جنتي
دبير شوراي نگهبان
 
مهدی
Germany
۱۳۹۵-۰۹-۲۱ ۱۵:۳۹:۵۴
من امروز بادفتر آقای آیت الله مکارم تماس داشتم چنین گفتن:تنهادرصورتی که بازاریابی به صورت شبکه ای و زیرمجموعهای نباشد وسود حاصله فقط به بازاریاب اول تعلق گیرد اشکالی ندارد وغیر آن جایز نیست.البته ممکن است در طرح های جدید بعضی ازاشکالات این کار برطرف شده باشد ولی هنوز اشکال اصلی که استفاده بازاریاب های بالواسطه میباشد نوعی اکل مال به باطل است وجوددارد
 
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۲۸ ۱۸:۴۹:۱۸
ببخشید ولی من هم پرسیدم گفتند که اگر درهمه براحل زیرمجموعه آموزشی باشد چون کار انجام شده مسئله ای نیست
 
سلطان
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۲۸ ۱۸:۴۷:۱۲
ازنظرشرعی :ماازتیم پولی دریافت نمیکنیم بلکه ازسودی که شرکت میکنه درازای معرفی مشتری که ما برای شرکت انجام میدهیم سوددریافت میکنیم.برای مثال بعضی ها برای دکتری تبلیق میکنند ودرازای آن به مقداری که شخص تبلیق کرده ازخوددکترپورسانت دریافت میکنند{توافقی}

ازنظرقانونی:کاملاقانونی است چون بغیراز مصوبه مجلس .شورای نگهبان.وکمیته نظارت که منظوراز کمیته نظارت وزارت صنعت ومعدن تجارت وظارت اطلاعات دادستانی کل کشور وپلیس فتا شماره سامانه پیامکی پلیس فتا{30006082}هست اگرغیرقانونی بود پورسانت رادرعابربانک نمیریختند یامحصول راباپست جمهوری اسلامی ایران نمی آوردند

وازنظربرداشته شدن این شرکت ها مطمئن باشید که برداشته نمیشود چون جزء صنف است
 
f.m
Romania
۱۳۹۵-۱۱-۰۸ ۰۰:۵۷:۱۰
کسی میتونه سایتی به من معرفی کنه که اسامی شرکت هایی که با مجوز قانونی مشغول به کار مارکتینگ هستند رو داشته باشه؟؟