کد مطلب: 53880
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۲۰
مشغله‌های ذهنی و زندگی روزمره باعث می‌شود گاهی افراد فراموش کنند که وسایلشان را کجا گذاشته‌اند، به همین دلیل نیاز به وجود وسیله‌ای که این موضوع را به افراد یادآوری کند، احساس می‌شود.
راهکاری جدید برای ردیابی وسایل گمشده
 
 به گزارش ایران خبر، مشغله‌های ذهنی و زندگی روزمره باعث می‌شود گاهی افراد فراموش کنند که وسایلشان را کجا گذاشته‌اند، به همین دلیل نیاز به وجود وسیله‌ای که این موضوع را به افراد یادآوری کند، احساس می‌شود.
 از جمله کارکردهای فایندیما این است که می‌توان آن را در کیف پول یا کنار کلیدها گذاشت تا هنگام گم شدن با فشردن یک دکمه آن را به راحتی پیدا کرد 

بارها اتفاق افتاده که افراد به دلیل حواس‌پرتی وسایل خود را گم کرده و دیگر موفق به یافتن آن نشده‌اند. اگرچه تلاش‌ها برای ساختن وسیله‌ای که اشیای گمشده را ردیابی کند انجام شده است، اما وسیله‌ای که بتواند با فشردن یک دکمه در پیدایش وسیله موردنظر کمک کند، تاکنون در بازار دیده نشده است.

«فایندیما» وسیله‌ای است که به تازگی و به همین منظور طراحی شده است. این وسیله به افراد یادآوری می‌کند که وسایل ارزشمند خود را از دست ندهند. این وسیله در مرحله تکمیل و آماده‌سازی برای تولید انبوه است. علی شکری طراح این سخت‌افزار، حسن نجفی طراح UI/UX و مدل تجاری و امیر احسانی‌جم مسئول تولید محتوا و توسعه نرم‌افزار هستند.

از جمله کارکردهای فایندیما این است که می‌توان آن را در کیف پول یا کنار کلیدها گذاشت تا هنگام گم شدن با فشردن یک دکمه آن را به راحتی پیدا کرد. این گجت به یک فرستنده بلوتوث مجهز است و یک اپلیکیشن هم روی تلفن فرد نصب می‌شود تا ارتباط دوطرفه آنها را فراهم کند.
منبع : اخبار رسمی