کد مطلب: 165719
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۱ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۶
جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت:«نهاجا» امروز توانسته موشک کروز زمینی را هواپایه کند که امیدوارم در آینده شاهد شلیک آن در نیروی هوایی باشیم.
 

به گزارش ایران خبر، امیر عزیز نصیرزاده جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح امروز(چهارشنبه) در مراسم معارفه و تکریم فرماندهان جدید و سابق نهاجا طی سخنانی،گفت: دفاع مقدس یادآور رشادت بزرگمردانی است که همواره در تاریخ انقلاب اسلامی و این مرز و بوم ماندگار خواهند ماند.

وی با اشاره به نقش آفرینی خلبانان نیروی هوایی در دوران دفاع مقدس، افزود: مردان غیرتمند، بی ادعا، متعصب و ولایت‌مدار نیروی هوایی ارتش در دوران دفاع مقدس نقش ارزنده‌ای را در دفاع از حریم هوایی کشور ایفا کردند.

جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تاکید کرد: نیروی هوایی با امکانات خود و گاهاً با کمترین امکانات اما با شجاعت و روحیه سلحشوری بر دل دشمن تاخت. امروز میزبان برخی از قهرمانان و بزرگان نهاجا هستیم که با دست خالی به دل دشمن زدن و پیروزمندانه از این میدان خطیر بیرون آمدند.

امیر نصیر زاده تصریح کرد: این افتخار است برای ما که در این دوران و تحت فرماندهی نایب امام زمان(عج الله) زندگی می‌کنیم و خدا را از این بابت شاکریم و از خداوند متعال می‌خواهیم، سایه رهبر فرزانه و نایب امام زمان را بر سر مسلمین جهان مستدام بذارد تا پرچم انقلاب اسلامی را به دست حضرت ولی عصر برساند.

وی با اشاره به خدمات صورت گرفته در نیروی هوایی، گفت: بنده از اقدامات و خدمات فرماندهان سابق نهاجا تشکر و قدردانی می‌کنم. امروز امانتی را که تحویل گرفته بودیم به فرمانده جدید می‌سپاریم.

جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: در دورانی که بنده مسئولیت داشتم همه کارکنان خدوم نهاجا تلاش کردند و بخشی از کار را پیش بردند که نتایج آن ارتقای توان رزمی و آمادگی‌های امروز نهاجا را رقم زد.

امیر نصیر زاده با بیان اینکه به گوشه‌ای از کارهایی که در طول ۳ سال گذشته در نهاجا انجام گرفته است اشاره می‌کنم، افزود: محور اصلی کار ما در نیروی هوایی اجرای فرمان رهبری معظم بود و همچنین از خط مشی‌ها و راهبردهای فرمانده کل ارتش نیز که با شیوه‌های نوین مدیریتی به ما ارائه می‌شد استفاده می‌کردیم. نوع مدیریت و برخورد پدرانه ایشان با ما سبب پیشرفت و تسریع و تسهیل کارها می‌شد.

وی افزود: در طول سه سال گذشته تلاش کردیم تا نیروی هوایی در تراز انقلاب اسلامی داشته باشیم و همواره معتقد بودم باید به گونه‌ای نیروی هوایی را بسازیم که اگر اراده خداوند متعال بر این باشد که حضرت ولی عصر(عج الله) ظهور کنند بتوانیم نیروی هوایی مقتدر و کارآمدی را تحویل ایشان بدهیم، لذا در این راستای تلاش کردیم.

جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به تهدیدات نرم دشمنان نظام و انقلاب اسلامی بر ضرورت توجه به امور فرهنگی و ارزش‌های اسلامی و قرآنی تاکید کرد و گفت: افسران جوان ما امروز با تهدیدات نرم و متنوعی مواجه هستند، اگر سطح بصیرت افزایش پیدا نکند دچار مشکل می‌شوند.

امیر نصیر زاده با تاکید بر اینکه برای رسیدن به نقطه مطلوب نیازمند پرورش نیروی انسانی کارآمد و کیفی هستیم، گفت: بر روی نیروی انسانی با کیفیت کار کردیم چراکه طبق فرمایش فرمانده معظم کل قوا نیروی انسانی با کیفیت به ما مزیت راهبردی می بخشد.

وی گفت: ما در طول دوران خدمتی سعی کردیم نیروی انسانی با انگیزه قوی و متعهد تربیت کنیم و امروز خدمت فرمانده کل ارتش عرض می‌کنم که در نیروی هوایی 10 فرمانده توانمند داریم که می‌توانند در پست‌های مهم و کلیدی سکاندار امور باشند.

جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در خصوص فعالیت‌ها و اقدامات نیروی هوایی در حوزه به روزرسانی تجهیزات و تسلیحات هوایی گفت: نیروی هوایی امروز از هواپیماهای شناسایی و تاکتیکی قوی برخوردار است که در مدت زمان یک ساعت می‌تواند اطلاعات منطقه وسیعی را با کیفیت بالا در اختیار فرماندهان قرار دهد.

امیر نصیر زاده با بیان اینکه در نهاجا بر روی علم دانش و تخصص این نیروها کار کردیم و رشد خوبی را در این عرصه داشته ایم، افزود: بر روی پهپاد و بویژه در حوزه پهپادهای شناسایی کار کردیم و امسال در نظر داریم مطابق با صحنه واقعی نبرد رزمایشی انجام دهیم به طوری که در پایگاه‌ها و مناطق رزمایش بمباران صورت می‌گیرد و فرماندهان ما به صورت آنلاین می‌توانند در مرکز این رزمایش را مشاهده کنند.

وی با بیان اینکه توان خود را به صورت چند بعدی افزایش دادیم و همه جوانب را در نظر گرفتیم، افزود: این توانمندی در نهاجا ایجاد شده است که صدها کیلومتر دورتر هواپیما عملیات انجام دهد و تصاویر آن در مرکز در اختیار فرماندهان به صورت آنلاین قرار گیرد.

جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: حوزه ارتقای توان دفاعی به موشک و بمب‌های نقطه زن دست پیدا کردیم؛ همچنین با اقداماتی که صورت دادیم هواپیما را با کمترین ساعت پرواز به بیشترین بهره وری رساندیم.

امیر نصیرزاده گفت: نیروی هوایی امروز توانسته موشک کروز زمینی را هواپایه کند که امیدوارم در آینده شاهد شلیک آن در نیروی هوایی باشیم.

منبع : خبرگزاری مهر