کد مطلب: 165521
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۲۷
ایسنا/بوشهر
 
به گزارش ایران خبر، محمد اسلامی شامگاه سه‌شنبه در نشست با امام جمعه بوشهر با اشاره به تولید منظم و برابر استاندار برق در نیروگاه اتمی بوشهر، اظهار کرد: تولید برق از ۱۵ روز پیش در این نیروگاه  از ۵۰ میلیارد کیلووات ساعت عبور کرده است.

وی بیان کرد: عملیات ساختمانی واحدها واحدهای ۲ و ۳ نیروگاه اتمی بوشهر در حال اجرا است ، ولی به دلیل مسائل مالی این واحدها با تاخیر همراه شده‌اند و ما را از زمان بندی‌ها عقب انداخته‌اند.

رئیس سازمان انرژی اتمی افزود: ۲۲ ماه تاخیر در اجرای طرح ساخت واحدهای دوم و سوم نیروگاه اتمی به دلیل مسائل مالی است خارج از کنترل سازمان انرژی اتمی بوده و با تمهیدات و تصمیماتی به دنبال سرعت گرفتن کار و جلوگیری از بیشتر شدن تاخیر هستیم.

اسلامی تصریح کرد: به دنبال آن هستیم که ۳ هزار مگاوات تولید برق هسته‌ای داشته باشیم.

وی یادآور شد: یکی از برنامه‌های مهم سازمان انرژی اتمی کشورمان و بر اساس مطالعات و محاسباتی که صورت گرفته است باید برق نیروگاه‌های هسته‌ای را در چند واحد دیگر در کشور به ۸ هزار مگاوات برسانیم و به زودی از طریق ساز و کارهای گوناگونی که با ظرفیت داخلی و به کارگیری شرکت‌های بزرگ بین‌المللی سرمایه گذاری برای رساندن به ۸ هزار مگاوات را در دستور کار خواهیم داشت.

معاون رئیس جمهور عنوان کرد: انرژی هسته‌ای یک انرژی پاک و یکی از نیازهای فوری حال و آینده کشور است و ما برای توسعه نیاز به شتاب بخشیدن به تولید برق داریم.

وی خاطرنشان کرد: هر روز هزار مگاوات برق در نیروگاه اتمی بوشهر به صورت پایدار و منظم تولید می‌شود و زیر ساخت‌های لازم مطابق استانداردهای بین‌المللی و مدیریت حرفه‌ای در نیروگاه اعمال شده است.

اسلامی گفت: وقتی بازرسی‌های دستگاه‌های مرتبط بین المللی برای ارزیابی عملکرد نیروگاه اتمی انجام می‌شد، موارد متعددی در نیروگاه بوشهر شناسایی کردند که به عنوان تجربه برتر شناسایی شده و مورد توجه قرار دادند.

وی ادامه داد: تیم مدیریتی، کارشناسی و کارکنان نیروگاه اتمی بوشهر از نیروهای کیفی با دانش بالا برخوردارند و آبرومندانه و متعهدانه در حال بهره‌برداری هستند که این تجربه برای ما منجر به تولید دانش شده است.

منبع : خبرگزاری ايسنا