کد مطلب: 164972
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۷
معاون اول رئیس‌جمهور گفت: با کابینه‌ای که امروز از مجلس شورای اسلامی رأی خواهد گرفت و دولت استقرار می‌یابد، اثرات مثبتی را در بازار ارز شاهد خواهیم بود.
 

به گزارش ایران خبر، به نقل از صداوسیما، محمد مخبر معاون اول رئیس‌جمهور با اشاره به نوسانات اخیر بازار ارز در کشور گفت: با توجه به مذاکرات رئیس‌جمهور با برخی از سران کشورها، گشایش‌هایی که در برخی از ارزهای بلوکه شده در خارج از کشور صورت می‌گیرد و همچنین با کابینه‌ای که امروز از مجلس شورای اسلامی رأی خواهد گرفت و دولت استقرار می‌یابد، اثرات مثبتی را در بازار ارز شاهد خواهیم بود.

مخبر در خصوص رفع آشفتگی بازار ارز افزود: بخشی از این مشکلات مربوط به کارهای درازمدت است که باید برای رفع مشکل صورت گیرد و بخشی دیگر نیز به برنامه‌های کوتاه مدت نیاز دارد.

وی گفت: دولت برای رفع مشکلات ناشی از نوسانات ارز و اثرگذاری کامل و جامع در بازار حتماً به زمان نیاز دارد، ولی حتماً این اتفاق خواهد افتاد.

معاون اول رئیس‌جمهور همچنین با اعلام اینکه در زمینه واردات و ذخیره کالاهای اساسی هیچ مشکلی در کشور وجود ندارد، افزود: با توجه به اینکه وضعیت بدی از نظر ذخیره کالاهای اساسی شکل گرفت، ولی در این مدت واردات خوبی انجام شده و ذخیره کالاها هم به خوبی انجام شده است.

مخبر اعلام کرد: ذخیره کالاهای اساسی در کشور هم اکنون به نقطه مطمئن و خوبی رسیده است.

منبع : خبرگزاری مهر