کد مطلب: 164747
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۵
رئیس حوزه ریاست مجلس گفت: مجلس برنامه وزرای پیشنهادی را به صورت دقیق بررسی می کند تا افراد توانمند زمام اداره وزارتخانه ها را به دست بگیرند.
 

به گزارش ایران خبر، شورای هماهنگی مجلس شورای اسلامی، صبح امروز(دوشنبه، ۲۵ مرداد ماه) با حضور ریاست مجلس، رؤسای کمیسیون ها، رئیس دیوان محاسبات کشور و معاونان رئیس مجلس برگزار شد.

بابک نگاهداری، مشاور و رئیس حوزه ریاست مجلس درباره اهم مباحث مطرح شده در این نشست، گفت: این نشست پیرامون نحوه رسیدگی به خط مشی و اصول کلی برنامه دولت سیزدهم و صلاحیت وزرای پیشنهادی بود.

مشاور و رئیس حوزه ریاست مجلس تصریح کرد: با توجه به تاکید رهبر معظم انقلاب مبنی بر تشکیل هر چه سریعتر دولت جدید، مجلس در همراهی با دولت، طبق اختیارات قانونی خود برنامه وزرای پیشنهادی را به صورت دقیق بررسی می کند تا افراد توانمند زمام اداره وزارتخانه ها را به دست بگیرند.

وی افزود: مجلس یازدهم برای اولین بار با راه اندازی سامانه رأی اعتماد و بارگذاری برنامه و سوابق هر یک از وزرای پیشنهادی روی این سامانه و همچنین تبیین و تعریف شاخص های ارزیابی سوابق و برنامه وزرا، امکان ارزیابی دقیق و کارشناسی شده و نیز نمره دهی نمایندگان به هر یک از شاخص ها برای وزرای پیشنهادی را فراهم کرده است.

مشاور و رئیس حوزه ریاست مجلس تصریح کرد: در این دوره با برنامه ریزی دقیق برای حضور کلیه وزرا در کمیسیون ها و فراکسیون های ذیربط، در قالب یک جدول، برنامه ای منسجم طراحی و به دولت اعلام شد و حضور وزرا در کمیسیون های تخصصی طبق همین جدول انجام می شود.

نگاهداری بیان کرد: این هفته جلسات فشرده کمیسیون های تخصصی مجلس برای بررسی برنامه وزرای پیشنهادی که در مجموع حدود ۲۷۰ جلسه است، برگزار می شود تا نمایندگان نسبت به کابینه پیشنهادی شناخت پیدا کنند و در هفته آینده نیز جلسات فشرده صحن علنی مجلس برای رأی اعتماد به وزرا به صورت دو یا سه شیفت برگزار خواهد شد.

منبع : خبرگزاری مهر