کد مطلب: 161871
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۰۳
سخنگوی شورای نگهبان گفت: حدود ۴۰ داوطلب انتخابات ریاست‌جمهوری طبق مصوبه شورای نگهبان مدارک لازم را ارائه کرده‌اند.
 

به گزارش ایران خبر، عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در برنامه تیتر امشب با بیان اینکه فردا اولین جلسه شورای نگهبان برای بررسی صلاحیت‌ها برگزار می‌شود، گفت: آمار ثبت نام انتخابات قبلی بالای ۱۶۰۰ نفر بود، اگر مصوبه شورای نگهبان نبود، پیش بینی بالای ۳۰۰۰ ثبت نامی داشتیم.

کدخدایی گفت: حدود ۴۰ داوطلب انتخابات ریاست‌جمهوری طبق مصوبه شورای نگهبان مدارک لازم را ارائه کرده‌اند.

وی افزود: اگر کسی نقص مدارک داشته باشد و یا برای تکمیل مدارک فرصت گرفته باشد، امکان تکمیل مدارک دارد.

سخنگوی شورای نگهبان با بیان اینکه تبلیغات از ۷ خرداد به مدت ۲۰ روز آغاز خواهد شد تاکید کرد: وقتی در موعد قانونی درباره صلاحیت‌ها به نتیجه رسیدیم، نتایج را به وزارت کشور اعلام می‌کنیم و آنها اسامی را اعلام خواهند کرد.

کدخدایی گفت: اگرچه اعلام کردیم که افراد فاقد صلاحیت ثبت نام نکنند اما اصرار داشتیم که افراد توانمند ثبت‌نام کنند. سلایق مختلف سیاسی در انتخابات ثبت نام کرده‌اند و ما به هیچ وجه نمی‌توانیم پیش‌بینی کنیم که چه تعداد از داوطلبان تایید خواهند شد..

وی افزود: شورای نگهبان بر مبنای نظارت موثر، طبیعتاً باید بر تبلیغات هم نظارت کند. در انتخابات مجلس تبلیغات را رصد می‌کردیم اما در انتخابات ریاست جمهوری، چنین رویه‌ای نبوده است.

سخنگوی شورای نگهبان گفت: البته این به معنای آن نیست کاندیداها پشت تریبون رفته و هر چه می‌خواهند بگویند.

کدخدایی گفت: در مدیر و مدبر بودن، سابقه اجرایی به عنوان حداقل بررسی موردنظر است البته ارزیابی مدیریت فرد هم، مهم است و مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. اینکه خود فرد سوابق خدمتی را در ثبت نام‌ها ارائه کند، یک گام به جلو بود.

منبع : خبرگزاری مهر