کد مطلب: 159888
 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۳۰
یزدـ وزیر نیرو گفت: ۱۰ درصد آب حاصل از صرفه جویی اجرای طرح تعادل بخشی سفره های آب زیرزمینی به صنایع اختصاص می یابد.
 

به گزارش ایران خبر، رضا اردکانیان پیش از ظهر شنبه در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان یزد که با حضور معاون اول رئیس جمهور برگزار شد، اظهار داشت: وزارت نیرو با توجه به نقشی که در فراهم کردن زیرساخت آب و برق دارد، ماموریت هایی را عهده دار است که یکی از مهمترین آنها، تامین آب صنایع است.

وی عنوان کرد: یکی از این طرح‌ها، اختصاص ۱۰ درصد آب حاصل از صرفه جویی از محل طرح‌های تعادل بخشی و تبعیت بهره برداران و کشاورزان از طرح‌های وزارت نیرو به صنایع است.

اردکانیان بیان کرد: بخش اول این طرح، تخصیص داده شده و در حال تکمیل و جمع بندی آمار هستیم و به زودی برای ابلاغ باقیمانده تخصیص این آب به صنایع اقدام خواهد شد.

وزیر نیرو ادامه داد: برخی صنایع با میزان کمی آب می توانند اشتغالزایی خود را حفظ کنند بنابراین این طرح را با جدیت دنبال خواهیم کرد.

وی در مورد تامین آب نیز بیان کرد: چند کار مهم در حال انجام است که یکی از آنها نمک زدایی و انتقال آب از دریاست که تخصیص آن داده شده است و انتقال آن بر عهده صنعتگران و صاحبان منابع قابل ملاحظه است.

اردکانیان یادآور شد: یکی دیگر از اقداماتی که بر عهده دولت است، انتقال آب از خارج استان به استانهای یزد و کر مان است که این مهم در حال پیگیری است و مجوزهای آن د اده شده و مطالعات آن انجام شده و به دنبال فراهم کردن ساز و کارهای مالی برای آبرسانی هستیم.

وی افزود: در شهر یزد در حال تامین منابع مالی هستیم و برای رینگ آبرسانی شهر یزد و توسعه طرح فاضلاب شهر نیز آگهی فراخوان آن به روش بیع متقابل تهیه شده و به دنبال سرمایه گذار هستیم.

وزیر نیرو همچنین با اشاره به فعالیت های حوزه برق بیان کرد: در بخش برق فعالیت های خوبی در استان شده و نه تنها در یزد بلکه در استانهای مرکز فلات ایران به دلیل ظرفیت های بالای صنعتی و معدنی که وجود دارد، به دنبال تامین زیرساختهای ماندگار حتی در حوزه کشاورزی هستیم.

وی ادامه داد: تا قبل از پیک مصرف برق سال ۱۴۰۰ نیز یک طرح بزرگ برق رسانی در بهاباد افتتاح می شود.

اردکانیان در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: یکی از حقوق مسلم مردم حق لذت بردن از داشته های آنهاست و باید مراقب باشیم که این حق از مردم سلب نشود.

وی ادامه داد: در کشور ما به دلیل علاقه شدیدی که به ابطال مطلق گذشته وجود دارد، مدام در حال پیگیری مشکلات و نقایص گذشته هستیم و این امر جامعه ما را به سمت نابودی می برد.

منبع : خبرگزاری مهر