کد مطلب: 159664
 
تاریخ انتشار : شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۳۱
رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: وقتی فرزندان این کشور در حوزه های مختلف قله های موفقیت را در نوردیده اند یقینا در حوزه صنایع و خودرو هم قادر به افتخار آفرینی هستند، فقط لازم است موانع را برطرف کرد و اسباب توسعه متوازن را فراهم آورد که این توسعه برازنده کشور است.
 

ایکوپرس- عزت‌الله اکبری تالارپشتی در آیین افتتاح گیریکس شش سرعته ایران خودرو در شرکت نیرومحرکه قزوین اظهار کرد: با برخی اصلاحات و تغییر ساختار و استفاده از توان و قابلیت بخش خصوصی می توان تحریم ها را بی اثر کرد. تحریم ها و خروج آمریکا از برجام خلاف قوانین بین المللی است و با  همت جمعی و ملی است که این تحریم ها بی اثر خواهد شد.
وی با اشاره به این که  با روی کار آمدن مجلس یازدهم، پنج ماه وزیر صنعت نداشتیم و با آمدن دکتر رزم حسینی بر صدر وزارتخانه صمت، اوضاع سامان گرفته است، افزود: ایشان با انگیزه و صداقت پای کار هستند و نظرات شان منطبق با سیاست های کمیسیون صنایع مجلس است.
نماینده مجلس یازدهم با اشاره به حمایت کمیسیون صنایع در مسیر حمایت از توان داخلی  اظهار کرد: نمایندگان مجلس و اعضای کمیسیون صنایع پای کار هستند و انگیزه ما در حمایت از  نیروهای داخلی بالاست و در مسیر توسعه تولید داخل یاریگر هستیم.
وی با مخاطب قرار دادن مدیر عامل ایران خودرو، خواستار جدیت در تولید گیربکس اتوماتیک و خودروهای دیزلی شد و ادامه داد: با استفاده از نیروهای جوان و متخصص و همراهی و همکاری حوزه های دانش بنیان با اراده در این مسیر گام بردارید و ما هم با تمام توان از  شما حمایت می کنیم.
وی با تاکید بر این مهم که تفکر امید به خارجی ها تفکری مردود است، افزود: قطعا با تکیه بر توان داخل و همدلی و همراهی و همت جمعی در همه عرصه ها موفق خواهیم بود.
 

منبع : ایران خودرو