کد مطلب: 158140
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۰
رئیس پلیس پیشگیری ناجا از فعالیت شبانه روزی ۶۰۷ پاسگاه محیط بانی و کشف ۴۲۰۰ قبضه سلاح غیر مجاز در ۱۰ ماهه سال جاری توسط یگان حفاظت محیط زیست پلیس پیشگیری خبر داد.
 

به گزارش ایران خبر، سردار مهدی معصوم بیگی افزود: با تمرکز ویژه پلیس پیشگیری برای حفاظت از محیط زیست کشور و جلوگیری از فعالیت شکارچیان غیرمجاز و سوداگران حیات وحش شاهد توفیق بسیار خوبی در حفظ سرمایه‌های ملی کشور هستیم.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا با تاکید بر اینکه حفاظت از محیط زیست و سرمایه های ملی کشور تعطیل بردار نیست، اظهارکرد: با تلاش شبانه روزی همکارانم در ۶۰۷ پاسگاه محیط بانی، ۴۲۰۰ قبضه سلاح غیرمجاز از شکارچیان کشف و ۷۶۲۴ نفر در بازه زمانی ۱۰ ماهه سال جاری دستگیر شده اند.

وی با بیان اینکه بیشترین فراوانی سلاح های غیر مجاز کشف شده مربوط به استان های فارس، مازندران و لرستان است، خاطرنشان کرد: محیط بانان با همکاری یگان‌های انتظامی پلیس پیشگیری با کمترین امکانات و در شرایط سخت ماموریتی با افرادی که هوا، خاک و موهبت‌های موجود در حیات وحش را از بین می برند، مبارزه می کنند لذا شایسته حمایت و تقدیر هستند.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا ادامه داد: مناطق چهارگانه تحت مدیریت سازمان محیط زیست کشور در ۱۸ میلیون هکتار شامل پارک های ملی، پناهگاه‌های حیات وحش، آثار طبیعی ملی و مناطق حفاظت شده سراسر کشور تحت کنترل و گشت زنی شبانه روزی کارکنان یگان‌های حفاظت محیط زیست پلیس پیشگیری و محیط بانان هستند که با توجه به حجم گسترده حوزه سرزمینی تحت حفاظت، ایجاب می کند همه اقشار جامعه با عمل به مسئولیت اجتماعی خود یاریگر محیط بانان در حراست و حفاظت از سرمایه های ملی باشند.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، معصوم بیگی با تاکید بر اینکه با شکارچیان غیرمجاز و افرادی که اقدام به نگهداری سلاح غیرمجاز می‌کنند برابر قانون برخورد خواهد شد، خاطرنشان کرد: شهروندان و دوستداران محیط زیست می توانند برای حراست و حفاظت بیشتر از مواهب موجود در حیات وحش با سامانه ۱۵۴۰ محیط زیست و شماره ۱۱۰ مرکز فوریت های پلیسی در سراسر کشور در ارتباط باشند.

منبع : خبرگزاری ايسنا