کد مطلب: 158103
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۴۴
اصفهان – مدیر امور آزمایشگاه‌های محیط زیست استان اصفهان گفت: کیفیت هوای اصفهان در حال حاضر با قرار گرفتن بر روی شاخص ۱۱۳ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس است.
 
به گزارش ایران خبر، بابک صادقیان در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه علی رغم ورود سامانه ناپایدار جوی به استان از بعد از ظهر پنجشنبه همچنان شاهد وجود آلاینده‌های جوی در اصفهان هستیم، اظهار داشت: روز گذشته کیفیت هوای اصفهان با قرار گرفتن بر روی شاخص ۱۷۶ شرایط ناسالم برای عموم را نشان می‌داد.

وی با بیان اینکه امروز نیز طی ۲۴ ساعت منتهی به ساعت ۹ صبح امروز کیفیت هوای اصفهان با قرار گرفتن بر روی شاخص ۱۱۳ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس است، ابراز داشت: میانگین شاخص کیفی هوای اصفهان نیز امروز بر روی عدد ۱۱۵ قرار دارد.

هوا در ایستگاه خرازی برای عموم ناسالم است

مدیر امور آزمایشگاه‌های محیط زیست استان اصفهان با بیان اینکه در حال حاضر کیفیت هوا در ایستگاه‌های احمد آباد ۹۹، پروین ۸۵ و سگزی ۶۷ در وضعیت سالم ثبت شده است، ادامه داد: این در حالی است که کیفیت هوا در ایستگاه خرازی با قرار گرفتن بر روی شاخص ۱۵۵ در شرایط ناسالم برای عموم است.

وی اضافه کرد: کیفیت هوا در ایستگاه استانداری ۱۱۳ و رودکی ۱۱۵ در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروه‌های حساس ثبت شده است.

صادقیان در خصوص کیفیت هوای دیگر شهرهای استان اصفهان نیز گفت: در حال حاضر کیفیت هوا در ایستگاه‌های شاهین شهر ۷۳ و مبارکه ۸۷ در وضعیت سالم ثبت شده است.

منبع : خبرگزاری مهر