کد مطلب: 156088
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۲۵
سخنگوی وزارت بهداشت ضمن تشریح روند بیماری کرونا در استان اردبیل، گفت: برگزاری مهمانی و دورهمی خانوادگی از مشکلات اصلی مدیریت اپیدمی بیماری در استان اردبیل است که البته این موضوع به عنوان مهم‌ترین عامل ابتلا به کووید۱۹ در سراسر کشور است.
 

به گزارش ایران خبر، دکتر سیما سادات لاری، درباره وضعیت بیماری در استان اردبیل، گفت: نمودار موارد ابتلا روزانه در این استان همچنان دارای روند افزایشی بوده و در حال حاضر به بالاترین میزان خود از زمان شیوع بیماری رسیده است.

وی افزود: هم اکنون شهرستان‌های اردبیل، پارس آباد و مشکین شهر در وضعیت قرمز یعنی خیلی پرخطر و شهرستان‌های اصلاندوست، خلخال، گرمی و نیر در وضعیت نانجی یعنی پرخطر و مابقی شهرستان‌های استان در وضعیت زرد و با خطر متوسط قرار دارند.

لاری ادامه داد: در هفته قبل بروز هفتگی موارد مثبت بستری در این استان ۳۵ نفر به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت و همچنین بروز هفتگی موارد مرگ و میر حدود ۶۰.۵ نفر در ازای هر یک میلیون نفر جمعیت گزارش شده است که میزان بروز در هر دو شاخص بالاتر از میانگین کشوری است.

وی افزود: در حال حاضر ۴۳ درصد تخت‌های بیمارستان‌ها به بیماران کرونایی اختصاص یافته و هم اکنون ۴۹۳ بیمار مبتلا به کووید۱۹ در بیمارستان‌های استان بستری هستند که ۸۲ نفر از آنها در بخش مراقبت ویژه بستری هستند.

سخنگوی وزارت بهداشت، گفت: برگزاری مهمانی و دورهمی خانوادگی از مشکلات اصلی مدیریت اپیدمی بیماری در استان اردبیل است که البته این موضوع به عنوان مهم‌ترین عامل ابتلا به کووید۱۹ در سراسر کشور است. درخواست ما این است که از روش‌های مجازی برای دیدار با عزیزان خود بهره گیرید. امیدواریم با اجرای مطلوب محدودیت‌های سراسری با کمک نهادهای متولی و همراهی شما مردم عزیز شاهد کاهش موارد ابتلا و بستری باشیم.

منبع : خبرگزاری ايسنا