کد مطلب: 156058
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۰۶
سفیر عربستان سعودی در سازمان ملل تصمیم بایدن برای بازگشت به توافق هسته ای را ساده‌لوحی تلقی کرده و شرایط توافقی مورد انتظار با ایران را برای برخورداری از حمایت کشوزش بیان کرد.
 

به گزارش ایران خبر، به نقل از شبکه فاکس نیوز،  عبدالله المعلمی سفیر عربستان سعودی در سازمان ملل در گفت و گو با این شبکه در پاسخ به این سوال که آیا به نظر او دولت جو بایدن رئیس جمهور منتخب آمریکا کشورهای خلیج فارس را که در دولت ترامپ بر آن ها تمرکز وجود داشت دور خواهد زد تا به سمت ایران رفته و به توافق هسته ای باز گردد،  گفت که نه این نظر را ندارد. 
المعلمی با بیان این ادعا که من فکر می کنم که  شکست توافق هسته ای به همه جهان ثابت شده است، گفت: فکر نمی کنم کسی آن قدر ساده لوح باشد که به چنین توافقی بازگردد. 
او ادامه داد: اگر توافقی باشد که عربستان سعودی نیز در آن مشارکت داشته و دربرگیرنده نواقص  توافق قبلی، رفتار ایران در منطقه، مسئله موشک ها و تامین تسلیحات گروه های شورشی و مسائلی از این دست باشد،  ما در این صورت با آن کاملا موافق خواهیم بود. 
بر اساس این گزارش،  اظهارات این سفیر سعودی در پی این مطرح می شود که دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در سال ۲۰۱۸ از توافق هسته ای خارج شد و تحریم های متعددی را بر ایران اعمال کرد. 
دولت بایدن وعده داده است که در صورت  «بازگشت ایران به پایبندی کامل به تعهدات هسته ای اش»،  به توافق هسته ای باز خواهد گشت. 

منبع : خبرگزاری ايسنا