کد مطلب: 155779
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۷
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از بارش برف در مناطق مرتفع و سردسیر نوار شمالی و شمال‌غربی کشور خبر داد و گفت: از اواسط هفته جاری دمای هوا در برخی نقاط کشور بین ۵ تا ۱۲ درجه سانتیگراد کاهش می‌یابد.
 
به گزارش ایران خبر، صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینکه امروز (۲۵ آبان) در بیشتر نقاط کشور جوی آرام حاکم است، اظهار کرد: از اواخر وقت امروز با ورود سامانه‌ای بارشی از جنوب غرب کشور در استان‌های خوزستان، بوشهر، فارس و کهگیلویه و بویراحمد بارش باران گاهی با رعد و برق همراه با وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

وی با بیان اینکه فردا (۲۶ آبان) این سامانه بارشی تقویت خواهد شد، تصریح کرد: از این‌رو بخش جنوبی آن استان‌های خوزستان، بوشهر، فارس، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، ایلام، لرستان و کرمانشاه را تحت تاثیر قرار می‌دهد و سبب وقوع رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد موقت در این استان‌ها می‌شود.

به گفته مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی بخش شمالی این سامانه بارشی در استان‌های کردستان، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، غرب مازندران و شمال زنجان بارش باران همراه با رعد و برق و وزش باد را به‌دنبال دارد. طی این مدت بارش در ارتفاعات شمال غرب نیز به شکل برف خواهد بود.

ضیاییان با اشاره به اینکه این سامانه بارشی طی روز سه‌شنبه (۲۷ آبان) نیمه غربی کشور، سواحل دریای خزر و استان خراسان شمالی را در بر می‌گیرد، گفت: طی روز چهارشنبه (۲۸ آبان) فعالیت این سامانه در شمال‌شرق و سواحل دریای خزر خواهد بود همچنین بارش طی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه (۲۷ و ۲۸ آبان) در استان‌های گیلان و مازندران شدت بیشتری دارد.

وی در ادامه اظهار کرد: بارش در مناطق مرتفع و سردسیر نوار شمالی کشور طی این مدت به‌صورت برف است همچنین طی روز پنجشنبه بارش باران در غرب سواحل دریای خزر دور از انتظار نیست.

ضیاییان با بیان اینکه امروز (۲۵ آبان) تنگه هرمز، شرق خلیج فارس و غرب دریای عمان مواج است، گفت: طی روزهای دوشنبه و سه‌شنبه (۲۶ و ۲۷ آبان) نیز نیمه غربی خلیج فارس و طی روز سه‌شنبه و چهارشنبه (۲۷ و ۲۸ آبان) دریای خزر مواج و متلاطم خواهد بود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه از روز چهارشنبه (۲۸ آبان) تا آخر هفته جاری در شمال غرب کشور، سواحل دریای خزر و شمال شرق کاهش نسبی دما بین ۸ تا ۱۲ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود، اظهارکرد: کاهش دما در دامنه‌های جنوبی البرز نیز حدود  ۵ تا ۷ درجه سانتیگراد خواهد بود.

ضیاییان در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (۲۶ آبان) نیمه ابری با احتمال غبار صبحگاهی و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۶ و حداکثر دمای ۱۴ درجه سانتیگراد و طی روز سه‌شنبه (۲۷ آبان) نیز نیمه ابری در بعضی ساعات همراه با وزش باد و افزایش ابر با حداقل دمای ۵ و حداکثر دمای ۱۴ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

منبع : خبرگزاری ايسنا