کد مطلب: 155560
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۰۷
طی امروز و فردا  با کاهش دما در سواحل شمالی و شمال شرق کشور مواجه خواهیم بود و بیشترین میزان کاهش دما بین ۶ تا ۱۰ درجه سانتیگراد را در شمال شرق کشور شاهد خواهیم بود.
 

به گزارش ایران خبر، بر اساس اعلام سازمان هواشناسی کشور، امروز در غرب کشور، برخی نقاط استان‌های واقع در شمال غرب و جنوب غرب، استان‌های ساحلی خزر، استان‌های واقع در دامنه‌های زاگرس مرکزی و دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی، شمال شرق و جزایر واقع در خلیج فارس بارش باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

بارش در ارتفاعات شمال غرب، ارتفاعات البرز مرکزی و ارتفاعات شمال شرق به صورت برف است. دریای خزر نیز امروز مواج است.

طی امروز و فردا با کاهش دما در سواحل شمالی و شمال شرق کشور مواجه خواهیم بود و بیشترین میزان کاهش دما بین ۶ تا ۱۰ درجه سانتیگراد در شمال شرق کشور رخ می‌دهد.

از فردا به طور موقت از میزان ابرناکی و بارش در کشور کاسته می‌شود، از بعد ازظهر فردا با ورود موج بارشی جدید به کشور برای استان‌های واقع در نیمه غربی بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت دور از انتظار نیست.

طی روز سه‌شنبه بارش‌ها علاوه بر نیمه غربی، استان‌های ساحلی خزر و دامنه‌های جنوبی البرز را دربرمی‌گیرد و طی روز چهارشنبه و پنجشنبه بارش‌ها به نیمه شمالی کشور، استان کهگیلویه و بویراحمد، شمال استان‌های فارس، بوشهر و کرمان خواهد رسید.

منبع : خبرگزاری مهر