کد مطلب: 155534
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۵۳
وزیر خارجه پیشین لبنان که اخیرا از سوی واشنگتن تحریم شده است با انتقاد از این اقدام گفت: علیرغم اختلاف هایی که با حزب الله داریم تا حالا نشده است که ایران و یا این حزب ما را تحریم و یا تهدید به تحریم کند.
 

به گزارش ایران خبر، به نقل از المیادین، جبران باسیل، رهبر جنبش آزاد میهنی و وزیر خارجه پیشین لبنان در سخنانی در رابطه با تحریم های اخیر آمریکا علیه او گفت: تفاهم میان حزب الله و جنبش آزاد میهنی یکی از مهم ترین عوامل پیروزی در جنگ تموز بود.
وی با بیان اینکه آمریکایی ها به دنبال ایجاد فتنه در لبنان هستند افزود: من به آمریکایی ها گفتم که مزدور شما نیستم و تنها می خواهم که دوست شما باشم.

باسیل در بخشی از سخنانش گفت: علیرغم اختلافات مان با حزب الله در خصوص مسائل منطقه تا به این لحظه ندیدیم که ایران تحریم هایی علیه ما وضع کند و یا ما را به تحریم تهدید کند.

این سیاستمدار سرشناس لبنانی تاکید کرد: ما با حزب الله از نظر عقیده و برخی مسائل منطقه اختلافاتی داریم اما با این وجود ایران و حزب الله برای ما احترام قائل هستند.

وزیر امور خارجه لبنان تاکید کرد: تا حالا نشده است که حزب الله و یا ایران تنها به خاطر اختلافات مرا به تحریم و یا غیره تهدید کند بلکه بالعکس آن ها به ما احترام می گذارند.

باسیل خطاب به آمریکایی ها گفت: آیا من تنها به خاطر اینکه موافق سیاست های شما نیستم فاسد و تروریست هستم؟ سیاست ابرقدرت جهان بسیار عجیب است، اتهاماتی را مطرح می کند و تحریم ها را تحمیل می کند بدون اینکه هیچ دلیلی داشته باشد.تنها یک دلیل برای اثبات اتهامات خود بیاورید، امروز من آزادتر و باعزت تر شدم بعد از اینکه با تحریم هایتان مرا آزاده کردید.

منبع : خبرگزاری ايسنا