کد مطلب: 155325
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۰۹
رئیس شورای شهر تهران از وعده شهرداری تهران برای تحقق دست کم دو سوم بودجه غیرنقد تا پایان سال خبر داد.
 

به گزارش ایران خبر، محسن هاشمی پس از پایان جلسه علنی شورای شهر تهران با حضور در جمع خبرنگاران با بیان اینکه جلسه هم اندیشی صبح امروز از ساعت ۷ و ۳۰ دقیقه با حضور شهردار تهران و معاونان مالی واداری برای بررسی مسائل و مشکلات حوزه مالی و درآمدی برگزار شد، اظهارکرد:  دراین جلسه مباحث مالی شهرداری که مورد نگرانی اعضای شورای شهر بود، مطرح شد و شهرداری نیز ابراز امیدواری کرد که بتواند در حوزه بودجه غیرنقد حداقل تا پایان سال شاهد تحقق دو سوم بودجه باشیم.

وی با بیان اینکه بودجه شهرداری تهران در سال ۹۹، ۳۰ هزار میلیارد تومان است، گفت: اما با توجه به وضعیت اقتصادی کشور و پاندمی کرونا درآمدهای شهرداری در حوزه طرح ترافیک، غرفه ها، اماکن وزشی، فرهنگی و.. دچار بحران شده است و شهرداری نگران بود که  درآمد نقدی ۱۰ تا ۱۵ درصدی تحقق نیابد.

هاشمی ادامه داد: در مورد غیرنقد هم  از آنجایی که قیمت املاک به روز و ساعت تغییر می کند، کارشناسی  و قیمت گذاری ملک زمانبر شده است و بعضا دیده شده است که حین مذاکره قیمت ها عوض می شود. برهمین اساس مسئولان شهرداری باید دقت کنند تا بعدا مورد سوال قرار نگیرند و به همین دلیل اعلام کردند که در بدبینامه ترین حالت، دو سوم بودجه غیر نقد محقق می شود و قرار شد تمهیدات اتحاذ شود تا مشکلات حل شود.

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به بحران کرونا در شورای شهر از ابتلا عضو دیگری از شورای شهر (شهربانو امانی) به کرونا خبر داد.

هاشمی در پایان با اشاره به مصوبات جلسه امروز گفت: در جلسه امروز کلیات و جزئیات  واگذاری بخشی از سهام شهروند و همشهری به تصویب رسید و قرار شد  فعلا تا ۳۰ درصد سهم در بورس عرضه شود.

منبع : خبرگزاری ايسنا