کد مطلب: 155197
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۴۶
رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس ضمن تشکر از رئیس قوه قضاییه به علت اقداماتی که ترک فعل مسئولان را جرم می‌انگارد گفت: مجلس آمادگی دارد که در قوانینی که این نگاه را تقویت می‌کند در اسرع وقت ورود کند.
 

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام نصرالله پژمانفر درر جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور ضمن تبریک به مناسبت ولادت رسول اکرم(ص)،  رئیس مذهب ما امام صادق(ع) و آغاز هفته وحدت، گفت: همه در کنار یکدیگر باید مقابل حرکات خصمانه کفار عکس‌العمل مشترک داشته باشیم و به صورت یکپارچه رفتار خبیثانه رئیس جمهور فرانسه را محکوم کنیم.

وی همچنین خطاب به مسئولان وزارت آموزش و پرورش، افزود: مسئولان محترم این وضعیتی که ما در بین دانش آموزان شاهد هستیم و درو می‌کنیم، بسیار نگران کننده است و نتیجه اقدامات، کاشت و ترک فعل‌های ما است و طبق روایات ما کسی غیر خودمان را نباید ملامت کنیم.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در ساختارهای موجود کشور حتی به صورت ناقص در مباحث کودکان و نوجوانان، دستگاه یا دستگاه‌هایی وجود دارد که به نیازهای آنان در حوزه‌های مختلف پرداخته می‌شود.

پژمانفر با بیان اینکه متاسفانه دولت برای نوجوانی که مهم ترین مقطع سنی دانش‌آموزان است، دستگاهی پیش بینی نکرده و نسبت به نیازهای آنان کاری صورت نمی‌گیرد، اظهار داشت: پیشنهاد ما راه اندازی مجموعه‌ای مستقل برای این مقطع سنی است که در حوزه‌های ورزش، هنر، فضای مجازی، موسیقی و غیره به نیازهای این مقطع سنی به صورت ویژه پرداخته شود.

وی با اشاره به موضوع همسان سازی حقوق بازنشستگان با شاغلین نیز، گفت: این موضوع از ابتدای مهر ماه ۱۳۹۹ به اجرا درآمده است و طبق قانون بازنشستگان باید ۹۰ درصد شاغلین حقوق خود را دریافت کنند اما سازمان بازنشستگی برای این موضوع سقفی پیش بینی کرده و موجب عدم تامین این حقوق برای بازنشسته‌ها شده است.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی در ادامه از ورود رئیس قوه قضاییه به موضوع ترک فعل که تا به حال از ناحیه دستگاه قضایی جرم محسوب نمی‌شد و او [رئیسی]  گفت که ترک فعل از ناحیه کسی که مسئولیت دارد، جرم محسوب می‌شود، تشکر و  اعلام کرد: مجلس شورای اسلامی آمادگی دارد تا برای وضع قوانین جهت حمایت از این نگاه در اسرع وقت و با اولویت اقدام کند تا تحرک جدی در مسئولین در انجام وظایف ایجاد شود.

پژمانفر تصریح کرد: طبق قانون اساسی مجلس وظیفه فرا قوه ای دارد که بر طرز کار هر سه قوه بر اساس شکایات وارده دخالت کند، از این رو  ما آماده هستیم بر طرز کارهای غلط هر سه قوه اگر گروه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی، نهادهای مردمی و آحاد مختلف شکایاتی دارند، مستقیم به کمیسیون اصل ۹۰ بفرستند. تمام توان خود را در انجام وظیفه خواهیم داشت.

وی گفت: در این مدت پرونده‌هایی درباره طرز کار تهیه و توزیع نهاده های دامی، فولاد، پتروشیمی، قاچاق، وزارت نفت، بورس، فراکسیون‌های ورزشی و خودرو سازان به کمیسیون ارسال شده است.

منبع : خبرگزاری مهر