کد مطلب: 154909
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۰۴
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بگو مگوهای سیاسی برای مردم آب و نان نمی شود، گفت: باید از منابع موجود به سرعت برای تامین نیازهای ضروری مردم استفاده کنیم.
 

به گزارش ایران خبر، محمد باقر قالیباف امروز در جلسه علنی مجلس طی سخنانی ضمن تبریک حلول ماه ربیع الاول، گفت: ملت ما در ماه های محرم و صفر شکوه، اشک و عزاداری را با رعایت کامل ضوابط بهداشتی انجام دادند و امیدوارم عزاداری ملت ایران مقبول درگاه حق قرار گیرد.

وی با اشاره به سفر اخیر خود به استان سیستان و بلوچستان، افزود: در جای جای استان محرومیت گسترده مردم مشهود است. تاسف آورتر این است که محرومیت با وجود منابع فراوان و بی نظیر، استان را تبدیل به گنجی پنهان کرده است.  

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه گرانی‌های افسارگسیخته در بیشتر کالاهای ضروری و مورد نیاز مساله امروز مردم است، اظهار داشت: این روزها توفیق داشتم دردِ دل‌ها و حرف‌های مردم را چه در سیستان و بلوچستان و چه در حاشیه عزاداری بشنوم.

قالیباف با اشاره به اینکه حرف اصلی مردم یک چیز بود، گفت: همه آنها نجیبانه می گفتند که شما را به خدا فکری به حال گرانی ها بکنید. هر کدام از این عزیزان نمونه ای از گرانی کالاهایی مثل مرغ، لبنیات، کره و لوازم خانگی را ذکر می کردند.

وی تصریح کرد: این یک واقعیت تلخ است که رکوردشکنی های نگران کننده قیمت ارز و تورم لجام گسیخته زندگی را بر مردم سخت کرده است؛ امروز یک کارگر برای تامین هزینه زندگی خود مجبور است هر ماه یکی از اقلام سبد مصرف خانوار خودش را حذف کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروز حقوق بسیاری از کارگران و معلمان این اجازه را نمی دهد که سبد خرید خود را پُر کنند و مجبور هستند با خرید چند قلم کالاهای اساسی زندگی خود را بچرخانند، گفت: کارگران روزمزدی وجود دارند که با خود محاسبه می کنند که اگر یک وعده غذایی کمتر بخورند، می توانند شب با دست پرتری به منزل بروند تا کمتر شرمنده فرزندان خود شوند.

قالیباف با بیان اینکه سوء مدیریت، بی‌خیالی‌ها و بی توجهی‌های ملموس باعث شده مردم احساس بی پناهی کنند، افزود: حداقل کار یک مسئول این است که در کنار مردم باشد.

وی با بیان اینکه امروز همه باید بدانند،  بگو مگوهای سیاسی برای مردم آب و نان نمی‌شود، افزود: باید از منابع موجود به سرعت برای تامین نیازهای ضروری مردم استفاده کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین درباره اتمام تحریم تسلیحاتی ایران، اظهار داشت: باید گام‌های بازدارنده در برابر آمریکا برداشته شود و خرید و فروش سلاح انجام بگیرد.

تکمیل می‌شود...

منبع : خبرگزاری مهر