کد مطلب: 153158
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۱۹
فرمانده مرزبانی ناجا گفت: مرزبانان ادامه دهنده راه رزمندگان هشت سال دفاع مقدس در مرزهای کشور هستند.
 

به گزارش ایران خبر، سردار احمدعلی گودرزی در مراسم دانش آموختگی دوره دهم درجه داری مرکز آموزش علوم و فنون مرزبانی ثامن الائمه (ع) که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، اظهارکرد: شما دانش آموختگان از امروز در صف مجاهدان فی سبیل الله قرار گرفته اید و در راستای تأمین امنیت کشور به جمع همرزمانتان در مرزهای ایران اسلامی خواهید پیوست و بدانید که خدمت در مرزبانی افتخار است.

وی با تأکید بر اقدامات هوشمندانه و طاقت فرسای مرزداران در مرزهای ایران اسلامی گفت: کشور ایران اسلامی به لحاظ آرمان بلند انقلاب اسلامی و آزادی طلبی دشمنان زیادی دارد بنابراین مجاهدت در راه انقلاب اسلامی ادامه راه امام حسین (ع) است.

فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به فلسفه قیام امام حسین (ع) اظهارکرد: مرزبانان ادامه دهندگان راه رزمندگان هشت سال دفاع مقدس در مرزهای کشورمان هستند و با ایثار، شجاعت، پاکدامنی و پاکدستی با صبوری و خویشتنداری از مرزهای ایران اسلامی حراست و پاسداری می کنند و با روحیه عاشورایی و حسینی (ع) در برابر ظلم ایستاده اند.

گودرزی آموزش و استمرار آن در بین مرزبانان را از اولویت های مراکز آموزش دانست و گفت: مجاهدت در حفظ حدود و ثغور کشور با اراده، صبر، توکل بر خدا و توسل به ائمه اطهار (ع) محقق می شود.

وی با اشاره به امر به معروف و نهی از منکر در بین مرزبانان گفت: کشور ایران اسلامی، کشور انقلابی است و همرزمانم در راستای تأمین امنیت در مأموریت ها در مرزهای کشورمان لازم است از امکانات و تجهیزات یگان های مرزی مراقبت لازم را داشته باشند.

فرمانده مرزبانی ناجا افزود: اگر در دوران دفاع مقدس، جوان ۱۹ ساله به عنوان فرمانده لشکر در کنار همرزمانش از مرز و بوم کشور دفاع می کرد به علت ولایت پذیری و روحیه انقلابی بود و امروز ولایت مداری در مرزبانان جاری و ساری است.

گودرزی با اشاره به تقویت روحیه دین باوری در بین مرزبانان گفت: نظم پذیری، تقویت قوای جسمانی، نشاط، شادابی و روحیه انقلابی برای یک مرزبان در تراز انقلاب اسلامی ضروری است تا در مأموریت ها و تأمین امنیت در مرزها نقش آفرینی کند.

وی مراکز آموزش را از ایستگاه های اثرگذار در تربیت مرزبانان دانست و اظهارکرد: آموزش یکی از اولویت های مهم در مرزبانی است که می تواند در مأموریت های همرزمانم در تأمین امنیت در مرزها تاثیرگذار باشد.

گودرزی افزود: مأموریت مرزبانی، حفاظت و حراست از مرزهای ایران اسلامی است و مرزبانان چشم و چراغ کشور هستند.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، مراسم دانش آموختگی به صورت ویدئو کنفرانس، با حضور فرماندهان مراکز آموزش ثامن الائمه (ع)، شهید رجایی کرمانشاه، شهید مدنی اصلاندوز، ولی عصر (عج) زابل، محمد رسول الله (ص) بیرجند و فرماندهی مرزبانی استان مازندران برگزار شد و دانش آموختگان توسط فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی به کسب درجه گروهبان‌یکمی مفتخر شدند.

منبع : خبرگزاری ايسنا