کد مطلب: 152593
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۲۰
ایسنا/کردستان
 
به گزارش ایران خبر، فرزین رضاعی از شناسایی ۱۰ بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس در ۲۴ ساعت گذشته تا کنون در استان خبر داد.

وی با اشاره به آمار بستری شدگان در کردستان به تفکیک بیمارستان‌های استان افزود: ر بیمارستانهای توحید سنندج ۶۳ نفر، بعثت سنندج ۱ نفر، کوثر سنندج ۱۵ نفر، امام خمینی (ره) سقز۱۱ نفر، بوعلی مریوان  ۳ نفر، فجر مریوان ۹ نفر، شهید بهشتی قروه ۱۱ نفر، امام حسین بیجار: ۸ نفر، بیمارستان سینای کامیاران ۲ نفر، رازی بانه۴ نفر بستری هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان تصریح کرد: اکنون ۳۸ نفر بیمار مبتلا به کرونا در بخش ویژه ( آی سی یو) بستری هستند.

به گزارش ایران خبر، و به نقل از علوم پزشکی کرستان، رضاعی از مرگ ۲ بیمار در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و آمار فوت شدگان بر اثر بیماری کرونا در کردستان از ابتدا تا کنون را ۴۲۰ نفر عنوان کرد.

وی گفت: از این تعداد ۸۱ نفر در سقز،۱۴۴ نفر در سنندج، ۳۵ نفر در قروه ۳۲ نفر در بانه ۲۵ نفر در بیجار، ۲۳ نفردر مریوان، ۳۸ نفر در کامیاران۳۲ نفر در دیواندره، ۱۰ نفر در دهگلان جان‌باختند که همه موارد به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل های مرتبط دفن شده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان خطاب به شهروندان خاطرنشان کرد: همچنان روند فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، اجرای اصول بهداشتی و قرنطینگی را تا قطع زنجیره این ویروس مهلک رعایت کنید در غیر این صورت افزایش تعداد زیاد مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا در استان را شاهد خواهیم بود.

منبع : خبرگزاری ايسنا