کد مطلب: 152425
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۴۳
یک فعال سیاسی اصولگرا گفت: دشمنان می خواهند ذهن مردم را با تحریف ها تغییر دهند و با تغییرات ذهنی مردم را به سمتی که می‌خواهند ببرند. ماشین تحریف دشمن چهل سال است علیه نظام و مردم ما روشن است.
 
به گزارش ایران خبر، بیژن مقدم در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: هدف تحریم زیرساخت‌های اقتصادی و سبد اقتصادی زندگی مردم است. تحریم کنندگان هم صریح اعلام کرده اند که تحریم‌ها را تا عاصی شدن مردم و شورش آن‌ها ادامه می‌دهند. کشور ما هم کشوری است که وابستگی زیادی به اقتصاد نفت دارد و با تحریم نفت درآمدهایش کاهش پیدا می کند . دشمن فکر می کرد هیچ کدام از امور اقتصادی ایران با تحریم پیش نمی رود و مردم ناراضی می شوند. 

وی ادامه داد: چهل سال است که این امور علیه ایران انجام می شود که در چند سال اخیر به پیچیده‌ترین و هوشمندترین شکل انجام می شود، اما باید فهمیده باشند مردم همچنان ایستاده اند. 

مقدم بیان کرد: یکی دیگر از اقدامات دشمن تحریف است، می خواهند ذهن مردم را با تحریف ها تغییر دهند و با تغییرات ذهنی مردم را به سمتی که می‌خواهند ببرند. ماشین تحریف دشمن چهل سال است علیه نظام و مردم ما روشن است. خیلی از افراد در داخل با تحریف ناخودآگاه همراهی می کنند، ما در موارد متعددی این موضوع را دیده ایم.

وی یادآور شد: رهبری قبلا این تعبیر را داشته اند که مراقب باشیم جای جلاد و شهید عوض نشود. شما ببینید سردار سلیمانی میان مردم چه ارج و جایگاه والایی دارند و عکس او در داخل مغازه ها و ماشین‌هاست. همین شخصیت بزرگ می تواند در معرض تحریف قرار بگیرد. در تاریخ اسلام هم سابقه تحریف چهره امام علی (ع) و سایر ائمه وجود دارد. 

این فعال سیاسی گفت: در تحریف با پدیده دیگری به نام جنگ روایت‌ها مواجه هستیم و رسانه ها باید با هوشمندی به جنگ تحریف بروند. 

وی ادامه داد: اگر کسی آمد و اعلام کرد ما از نظر اقتصادی نمی‌توانیم روی پای خود بایستیم و چون نمی‌توانیم باید تسلیم شویم، دارد تحریف می کند. این یک تحریف و دروغ بزرگ است. با وجود تحریم های اقتصادی کشور اداره شده اما عده ای دروغ می گویند و تاریخ های جعلی برای پایان مد نظرشان تعیین می کنند.

مقدم در ادامه چنین ابراز عقیده کرد: تحریف دیگر در حوزه مذاکره است. به دروغ می گویند مذاکره چاره کار است. مذاکره در سطوح بالا انجام شد ، برجام را عقد کردند اما وضع مان اینگونه شد. حتی در برجام هم تحریف کردند؛ مقام رهبری همان زمان هشدار دادند و گفتند خوشبین نیستم اما می خواهید مذاکره کنید. 

وی در پایان تاکید کرد:  اینکه می‌گویند مقاومت نمی شود هم دروغ است. تاریخ معاصر  آنجایی که آمریکا را مدافع حقوق بشر می‌داند تحریف شده است. 

منبع : خبرگزاری ايسنا