کد مطلب: 152053
 
تاریخ انتشار : شنبه ۴ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۵۸
فرمانده مرزبانی ناجا با تأکید بر روابط حسنه ایران با کشورهای همسایه، از الحاق شناورهای بومی و پرسرعت به ناوگان شناوری مرزبانی با همکاری وزارت دفاع در آینده‌ای نزدیک خبر داد.
 
به گزارش ایران خبر، سردار احمدعلی گودرزی در حاشیه بازدید از یگان های مرزی استان خراسان شمالی در جمع خبرنگاران، گفت: امروز با حضور مرزبانان غیور و پشتیبانی بی دریغ مردم و مسئولان، مرزهای کشورمان از امنیت و ثبات بسیار بالایی برخوردار است و این ضریب امنیتی سیر صعودی دارد.
وی با بیان اینکه مرز هر کشور به منزله ناموس آن کشور است، افزود: حفظ امنیت حریم مرزی منتج به امنیت داخلی کشور می‌شود و وظیفه سنگین مراقبت از مرزها بر عهده مرزبانان نیروی انتظامی است.
سردار گودرزی بر افزایش گشت های همزمان در مرزهای مشترک تأکید و تصریح کرد: امروز به صورت لحظه‌ای با مرزبانان کشورهای همسایه در تماس هستیم و اتفاقات را در هر گوشه از مرز رصد و با اطلاع رسانی مناسب مشکلات مرزی را به حداقل می‌رسانیم.
فرمانده مرزبانی ناجا با بیان اینکه در اکثر مرزها روابط حسنه با کشورهای همسایه برقرار است، بیان کرد: هیچ مشکلی با کشورهای همسایه نداریم و موضوعات و مشکلات مرزی بر اساس پروتکل ها و تفاهم نامه های مرزی مرتفع می‎شود.
وی در ادامه با اشاره به انسداد مرزها، اظهار کرد: در سال‌های گذشته توجه خاصی به ویژه در مرزهای جنوب شرق و شمال غرب در بحث انسداد مرزها و تجهیز دستگاه‌های الکترونیکی، اپتیکی و دوربین های حرارتی صورت گرفته اما تا نقطه مطلوب فاصله دارد.
سردار گودرزی با اشاره به تشکیل قرارگاه هوشمندسازی در مرزبانی ناجا، افزود: با توجه به توسعه تکنولوژی، از سیستم های الکترونیکی و اپتیکی، رادارها و تجهیزات نوین که به صورت بومی در کشور ساخته می‌شوند برای کنترل مرزها استفاده می شود.
فرمانده مرزبانی ناجا در ادامه رعایت مقررات مرزی را برای مرزنشینان مهم تلقی کرد و گفت: مرزنشینان در تأمین امنیت مرزها بسیار نقش آفرین و موثر هستند و اهمیت آموزش چهره به چهره آنها در دستور کار قرار دارد و مرزیاران افتخاری در کنار مرزداران ایفای نقش می کنند.
سردار گودرزی ادامه داد: در حال حاضر با وجود تحریم‌های ظالمانه استکبار جهانی، جوانان کشورمان با اتکا به خداوند متعال، می توانند شناورهای پیشرفته دریایی بسازند که اخیراً نیز قرار داد آنها با وزارت دفاع منعقد شده که در آینده نزدیک این شناورهای پرسرعت به ناوگان شناوری مرزبانی ملحق خواهند شد.
وی خراسان شمالی را یکی از استان‌های با ثبات از حیث امنیتی یاد کرد و افزود: با وجود بیش از ۳۰۰ کیلومتر مرز مشترک آبی و خشکی با کشور ترکمنستان، مرزهای استان خراسان شمالی از نظر امنیتی مطلوب بوده و مرزنشینان در کنار مرزبانان غیور از مرزهای استان حراست و پاسداری می کنند.
بر اساس گزارش پایگاه خبری پلیس، فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به مشارکت مطلوب مرزنشینان با مرزبانان در تأمین امنیت مرزها، خاطرنشان کرد: اقدامات خوبی از حیث کشاورزی برای تسهیل امور کشاورزان در این استان صورت گرفته و مرزنشینان در کنار مرزداران برای امرار معاش و کسب روزی به کار کشاورزی و دامداری مشغول هستند تا به رونق اقتصادی استان کمک کنند.
منبع : خبرگزاری ايسنا