کد مطلب: 152044
 
تاریخ انتشار : شنبه ۴ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۳۳
ایسنا/فارس
 
به گزارش ایران خبر، عبدالرسول همتی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به تداوم اعمال محدودیت‌ها در فارس به ویژه در شهرستان‌های قرمز، خاطرنشان کرد: اکنون ٢٠ شهرستان فارس در وضعیت قرمز، ١١ شهرستان در وضعیت زرد و ٥ شهرستان در وضعیت سفید قرار دارند.

او با بیان اینکه مدت استمرار روند افزایشی آمار تعداد فوتی‌های ناشی از بیماری کووید ١٩ را فقط خدا می‌داند، گفت: تداوم این وضعیت در فارس بستگی به همراهی مردم در رعایت پروتکل‌ها و عمل به توصیه‌های بهداشتی دارد، اگر مردم همراهی لازم را نداشته باشند، به حتم روند افزایشی آمار مبتلایان و فوتی‌ها نیز تداوم دارد.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز که اعتقاد دارد اعمال محدودیت‌ها موجب کاهش آمار ابتلا به کرونا طی روزهای گذشته در فارس شده است، عنوان کرد: متاسفانه آمار بستری‌ها همچنان افزایشی است و به همین دلیل نمی‌توان گفت که وضع فارس در شیوع این بیماری بهتر شده است.

۴ درصد بیماران زیر ۱۰ سال هستند

همتی همچنین از ثبت بیشترین موارد فوتی طی ٢٤ ساعت گذشته از دوران شیوع کرونا تاکنون در فارس به عدد ١٧ خبر داد و گفت: ٤ درصد از کل مبتلایان به کرونا در فارس کودکان زیر ١٠ سال هستتد و اینکه مطرح می‌شود کودکان مبتلا نمی‌شوند، صحت ندارد اما خوشبختانه مرگ و میری در این بازه سنی نداشته‌ایم، ولیکن کودکان ناقل هستند و می‌توانند به دیگران هم سرایت دهند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز خاطرنشان کرد: آمار تعداد بستری‌ها در فارس کماکان بالاست و اگر مردم رعایت نکنند به هیچ عنوان زنجیره انتقال شکسته نمی‌شود بلکه از اواخر شهریور با شیوع آنفلوانزا این بیماری تشدید خواهد شد.

منبع : خبرگزاری ايسنا