کد مطلب: 151815
 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۱۸
مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور با اشاره به طرح پرداخت تسهیلات به مشاغل آسیب دیده از جمله رانندگان و تاکسیرانان گفت: رانندگان باید در سایت کارا، متعلق به وزارت رفاه ثبت نام خود را تکمیل می کردند که گویا در مسیر ثبت نام رانندگان به علت مشکلی که در مشخصه بیمه آن ها وجود داشت، ثبت نام برخی ناقص مانده بود که نیاز است مجددا به سامانه مراجعه و ثبت نام خود را به روز کنند تا بتوانند در فرایند کار قرار گرفته و تسهیلات به آنها تعلق گیرد. 
 

به گزارش ایران خبر، مرتضی ضامنی اظهار کرد: طرح پرداخت تسهیلات به مشاغل آسیب دیده به حوزه تاکسیرانی نیز تخصیص داده شد و در گام اول برابر برنامهریزی که وزارت رفاه انجام داده بود به آن دسته از رانندگانی که از بیمه تامین احتماعی برخوردار بودند پیامکها ارسال شد. 

وی ادامه داد: رانندگان باید در سایت کارا متعلق به وزارت رفاه ثبت نام خود را تکمیل می کردند که گویا در مسیر ثبت نام رانندگان به علت مشکلی که در مشخصه بیمه آنها وجود داشت ثبت نام برخی ناقص مانده بود که نیاز است مجددا به سامانه مراجعه و ثبت نام خود را به روز کنند تا بتوانند در فرایند قرار گرفته و تسهیلات به آنها تعلق گیرد. 

ضامنی اظهار کرد: در گام دوم رانندگانی بودند که فاقد بیمه تامین اجتماعی بودند که یک رابطه با سامانه جامع تاکسیرانی برقرار شد که این رانندگان با استعلامی که ما به آنها میدهیم به صورت سیستمی ثبت نام کنند و در فرایند این امر قرار گیرند.

ضامنی اظهار کرد: برابر اطلاعاتی که وزارت رفاه دادند از بین مشاغل مختلف، حوزه حمل و نقل عمومی بیشترین مراجعه و درخواست را داشتند؛ تا به حال تعدادی که در فرایند قرار گرفتهاند به ما اعلام نشده و قرار است تا پایان این هفته اعلام شود اما فرایند در جریان است. طبق بررسی ها مشخص است که پیامک برای افرادی ارسال شده و فرایند در سامانه کارا با رفع ایرادهای اولیه در جریان است. 

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور گفت: دوستان در سامانه که ثبت نام می کنند همانجا شعبه بانکی به انتخاب خودشان مشخص خواهد شد و آن جا با یک برگ چک یا سفته که ارائه می دهند پرداخت تسهیلات آغاز می شود که حالا هم شروع شده اما اعدادش هنوز به ما اعلام نشده است. 

وی افزود: در خصوص مشخصه بیمه مشکل حل شده و افرادی که مراجعه کردند و به مشکل بیمه خوردند باید بار دیگر مراجعه و ثبت نام خود را به روز کنند. فرایند در ابتدا مشکلاتی داشت که با پیگیریهای انجام شده، رفع شد. 

 

منبع : خبرگزاری ايسنا