کد مطلب: 151723
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۴۱
رئیس مجلس گفت: در برگزاری صحن علنی مجلس فاصله گذاری بین نمایندگان اجرا شده و پروتکل های بهداشتی مورد توجه قرار گرفته است.
 

به گزارش ایران خبر، غلامرضا نوری قزلچه نماینده مردم بستان آباد در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی طی تذکری شفاهی اظهار داشت: کرونا به یک موضوع جدی تبدیل شده و یکی از همکاران ما در مجلس به علت کرونا فوت کرده است.

وی بیان کرد: تقاضای بنده این است که هیئت رئیسه مجلس در تشکیل جلسات صحن علنی و کمیسیون‌ها تدابیری اتخاذ کنند که پروتکل‌های بهداشتی رعایت شود.

نماینده مردم بستان آباد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تراکم جمعیت در صحن علنی و کمیسیون‌ها می‌تواند به توسعه بیماری کرونا در مجلس دامن بزند.

نوری قزلچه اظهار داشت: در این شرایط می‌توان از ارتباط تصویری و غیر حضوری برای برگزاری جلسات مجلس استفاده کرد و یا آنکه حضور یک دوم و یا یک سوم نمایندگان در صحن علنی مجلس کفایت کند تا از این طریق با بیماری کرونا مقابله کنیم.

قالیباف در پاسخ به قزلجه گفت: در برگزاری صحن علنی مجلس فاصله گذاری بین نمایندگان اجرا شده و پروتکل های بهداشتی مورد توجه قرار گرفته است.

وی افزود: درباره کمیسیون‌ها هم تأکید کرده‌ایم زمان کمیسیون‌ها محدود شود و محل کمیسیون‌ها را نیز مشخص کرده ایم تا استاندارد بهداشتی رعایت شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: روزهای یکشنبه که نمایندگان از حوزه انتخابیه می‌آیند، تست کرونا به صورت روشن از آنان گرفته می‌شود و کاملا پروتکل های بهداشتی در منزل رعایت می شود و اگر ضرورت باشد اقدامات دیگر هم انجام می‌دهیم.

منبع : خبرگزاری مهر