کد مطلب: 151503
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۱۵
سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان این که شهید سلیمانی موثرترین نیرو در برابر گسترش تروریسم و افراط‌گری خشن به ویژه داعش در منطقه و جهان بوده است، تصریح کرد: ترس رژیم آمریکا از مرام و آرمان شهید سلیمانی پس از شهادتش حتی بیشتر از دوره حیات آن قهرمان شده است.
 

به گزارش ایران خبر، سیدعباس موسوی عصر پنجشنبه در واکنش به سخنان هجو و شرم‌آور اخیر برخی مقامات سابق و فعلی رژیم آمریکا درباره سپهبد شهید سلیمانی اظهار کرد: این که جنایتکاران حرفه‌ای درصدد توجیه جنایاتشان باشند تازگی ندارد اما آن چه مایه تاسف مضاعف و نشان‌دهنده خوی استکباری آمریکا است نحوه واکنش گستاخانه آنها به سازمان ملل و گزارشگر موضوعی است که بر اساس ماموریت رسمی خود، اقدام آمریکا در ترور سردار سلیمانی را غیر قانونی دانسته است.

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: شهید سلیمانی موثرترین نیرو در برابر گسترش تروریسم و افراط‌گری خشن به‌ویژه داعش در منطقه و جهان بوده و طبیعی است رژیمی که به اعتراف رییس‌جمهوری فعلی آن نقش اصلی در شکل‌گیری و گسترش جریان‌های وحشی تروریستی در غرب آسیا داشته است، حتی پس از ترور شهید سلیمانی و مرگ جسمانی وی نیز دست از کینه‌ورزی و بدگویی نسبت به وی برندارد. همه اینها نشان می‌دهد ترس رژیم آمریکا از مرام و آرمان شهید سلیمانی پس از شهادتش حتی بیشتر از دوره حیات آن قهرمان شده است.

موسوی در ادامه افزود: ترور این قهرمان ملی و مدافع صلح و امنیت منطقه ثابت کرد که داعش و تروریسم بخشی از بازی آمریکا برای چپاول منطقه بوده و ادعای این کشور در مبارزه با تروریسم کاملا پوچ و بی‌اساس است و بی‌جهت نبود که داعش اولین جشن گیرنده این ترور بود و البته رژیم صهیونیستی نیز تنها موجودیتی بود که ترور شهید سلیمانی را به قاتلان آن شهید تبریک گفت. در بزرگی شهید سلیمانی همین بس که شقی‌ترین افراد روی زمین و قانون‌شکن‌ترین رژیم‌های موجود دشمنان وی بودند.

موسوی افزود: آمریکا با نقض قواعد آمره و اصول بنیادین حقوق بین‌الملل و با نادیده گرفتن همه مبانی انسانی و اخلاقی، اقدام به ترور سپهبد سلیمانی و یارانش کرد؛ عملی که مصداق بارز تروریسم دولتی بوده و موجب مسئولیت محرز بین‌المللی آمریکاست. این اقدام آمریکا تنها نمونه دیگری از فهرست بلندبالای شرارت و دشمنی و کینه‌توزی آمریکا علیه ملت ایران است که از کودتای ۱۳۳۲ شروع شد، با تقویت حکومت خشن و سرکوبگر سلطنتی ادامه یافت، در قالب حمایت بی‌شائبه از صدام در جنگ تحمیلی پی گرفته شد، به کشتار ۳۰۰ مسافر هواپیمای ایرباس رسید و تاکنون به انحای مختلف از جمله اعمال تحریم‌های ظالمانه و تروریسم اقتصادی استمرار یافته است.

سخنگوی وزارت امور خارجه در پایان تاکید کرد: از سازمان ملل متحد و شورای حقوق بشر انتظار می‌رود به مسئولیت خود برای رسیدگی و محکوم کردن چنین اقدامات خطرناکی که نقض صریح اصول حقوق بین‌الملل و منشور ملل متحد  و حقوق بشر است عمل کرده و مانع از عادی شدن قلدرمآبی، بی‌قانونی و آدمکشی سازمان‌یافته توسط رژیم آمریکا شوند. جمهوری اسلامی ایران از هیچ تلاشی برای اجرای عدالت و احقاق حق خود و شهروندانش فروگذار نخواهد کرد.

منبع : خبرگزاری ايسنا