کد مطلب: 150901
 
تاریخ انتشار : شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۵۷
رئیس گروه محاسباتی بیمه‌ای تامین اجتماعی با اعلام اینکه مابه‌التفاوت افزایش حقوق خردادماه مستمری بگیران هفته جاری واریز می‌شود، گفت: افزایش کمک هزینه‌های بازنشستگان نیز به زودی اعمال می‌شود.
 

به گزارش ایران خبر، بنفشه محمودیان، بیان اینکه سالانه بعد از اینکه شورای عالی کار در مورد حداقل دستمزد و میزان افزایش سایر سطوح دستمزد تصمیم گیری کرد، موضوع افزایش مستمری تامین اجتماعی مطرح می‌شود.

وی افزود: پیشنهاد این افزایش نیز بر اساس شاخص‌های موثر در این افزایش، تدوین و به هیئت دولت برای تصویب ارجاع و پس از این مرحله، ابلاغ و بعد اجرا می‌شود.

محمودیان با بیان اینکه در سال جاری آخرین تصمیم درباره افزایش حداقل دستمزدها به میزان ۲۶ درصد و سایر سطوح ۱۵ درصد بوده گفت: این میزان به اضافه ۱۶۴ هزار تومان برای سایر سطوح اعمال شده است.

رئیس گروه محاسباتی بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی توضیح داد: سال گذشته حداقل حقوق یک میلیون و ۵۱۷ هزار تومان بود که امسال با افزایش ۲۶ درصدی حداقل حقوق بازنشستگان به یک میلیون و ۹۱۱ هزار تومان می‌رسد.

محمودیان ادامه داد: امسال علاوه بر این پرداخت‌ها با موضوع متناسب سازی مستمری بازنشستگان نیز مواجه بودیم که این از مطالبات گذشته این قشر بوده است.

رئیس گروه محاسباتی بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی، تاکید کرد: خوشبختانه با عزم جدی مدیرعامل و بدنه سازمان تامین اجتماعی مذاکرات متعددی در این باره ترتیب داده شد و از اسفندماه برای تامین منابع آن تفاهماتی صورت پذیرفت که امیدواریم ظرف دو ماه آینده محقق شود و البته رقم این متناسب سازی هم قابل توجه خواهد بود.

منبع : خبرگزاری مهر