کد مطلب: 150888
 
تاریخ انتشار : شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۵۴
شمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در برزیل از یک میلیون نفر فراتر رفت و همچنان چشم‌اندازی در زمینه بهبود شرایط در این کشور وجود ندارد.
 

به گزارش ایران خبر، روز گذشته (جمعه) شمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در برزیل از یک میلیون نفر فراتر رفت و نزدیک به ۵۰ هزار نفر از مبتلایان نیز جان خود را از دست دادند. در حال حاضر برزیل پس از ایالات متحده آمریکا بیشترین شمار مبتلایان و فوتی‌های ناشی از کروناویروس را گزارش کرده است.

این کشور که اولین مورد ابتلا به کروناویروس جدید را بیست و ششم ماه فوریه تایید کرد درحالی با شیوع بیماری کووید-۱۹ دست به گریبان است که از چشم‌انداز اقتصادی مطلوبی هم برخوردار نیست.

وزارت بهداشت برزیل اعلام کرد: تا روز گذشته بیش از یک میلیون و ۳۲ هزار نفر به این بیماری مبتلا شده و با فوت ۱۲۰۶ مورد جدید تعداد فوتی‌ها به بیش از ۴۸ هزار و ۹۵۴ نفر رسیده است.

برخی از کارشناسان برزیلی بر این باورند که رقم بیش از یک میلیون مبتلا به بیماری کووید-۱۹ در این کشور آمار دقیقی نیست و تعداد مبتلایان بیش از این رقم است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، کووید-۱۹ بیماری ناشی از کروناویروس جدید است و ورود گردشگران به شهرهای اصلی برزیل از جمله سائوپائولو موجب شده این بیماری به دیگر مناطق این کشور نیز گسترش پیدا کند.

منبع : خبرگزاری ايسنا