کد مطلب: 150623
 
تاریخ انتشار : جمعه ۲۳ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۱۸
ایسنا/کردستان
 
به گزارش ایران خبر، بهمن مرادنیا در جلسه ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا اظهار کرد: ما به دنبال تعطیل کردن مشاغل و کسب و کارهای مردم نیستیم ولی اگر مردم رعایت نکنند به شرایط اسفند و فروردین ماه باز خواهیم گشت.

وی با بیان اینکه مردم از برگزاری مراسم عزاداری و عروسی بصورت جدی پرهیز کنند، گفت: قلیان سراها، پارک‌ها، بوستان‌ها و هر مکانی که امکان تجمع مردم وجود دارد بسته خواهند شد.

مرادنیا اضافه کرد: متاسفانه شاهد هستیم که مردم مراسم عزاداری و عروسی خود را به پارکینگ‌ها منتقل کرده‌اند که نقش ‌زیادی در گسترش بیماری کرونا دارد در حالیکه برگزاری این دست از مراسم‌ها در شرایط فعلی هیچ ضرورتی ندارد و فقط ‌یک تهدید علیه سلامت مردم به شمار می‌رود.

استاندار کردستان وضعیت شهر سنندج را به لحاظ تعداد بیماران کرونایی و بستری‌ها بسیار بحرانی دانست و اظهار کرد: هم اکنون بیمارستان توحید پر از بیماران کرونایی که تخت‌ها را اشغال کرده‌اند و با عدم رعایت و همکاری نکردن مردم دچار مشکل خواهیم شد.

مرادنیا ادامه داد: مردم با حساسیت بیشتر و با رعایت پروتکل‌ها و بهداشت فردی مانع گسترش بیماری کرونا شوند چرا که با ادامه روند فعلی سنندج با گرفتاری بیشتر مواجه می‌شود و از مردم درخواست می‌کنم مانع سیاه پوش شدن سنندج شوند.

وی همچنین به تعطیلات پیش رو در هفته آینده اشاره کرد و گفت: برای پیشگیری از شیوع کرونا بازار شهرستان‌های مرزی و مناطق گردشگری استان بسته خواهند شد و در جلسه ویدئو کنفرانس با رئیس جمهور درخواست خواهم کرد که اختیارات خاصی به استان برای تصمیم گیری برای مقابله با بیماری کرونا داده شود.

مرادنیا از تشکیل یک اکیپ بازرسی با محوریت دانشگاه علوم پزشکی خبر داد و خاطرنشان کرد: با همکاری دادستانی و نیروی انتظامی با اشخاص و اماکنی که سلامت مردم را تهدید می‌کنند برخورد خواهد شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان در این جلسه تعداد بستری های کرونایی در استان را تا این لحظه ۳۴۹ و تعداد فوتی ها از دیروز تاکنون را ۱۱ نفر عنوان کرد.

منبع : خبرگزاری ايسنا