کد مطلب: 150511
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۳۴
سمنان- رئیس پلیس راهور ناجا با اشاره به کنترل و رصد جاده‌های کشور از طریق پهباد به مثابه اولویت نیروی انتظامی گفت: این کار به صورت آزمایشی در سمنان اجرا و هدف آن کاهش تصادفات جاده‌ای است.
 

به گزارش ایران خبر، سردار سیدکمال هادیان فر پیش از ظهر سه شنبه در حاشیه سفر به استان سمنان و حضور در مراسم افتتاح سامانه پهبادی کنترل ترافیک راه‌های استان سمنان ضمن بیان اینکه این سامانه با هدف تأمین امنیت تردد در محورهای مواصلاتی آغاز به کارکرده است، بیان داشت: پهباد این سامانه ظرفیت پرواز ۱۲ ساعته تا ۳۰۰ کیلومتر به صورت رفت و برگشت را دارد و می‌تواند مسیرها را به صورت آنی رصد کند.

وی با بیان اینکه ارتقای خدمت رسانی، رصد ترافیک، کاهش تصادفات و… در زمره مزیت‌های این سیستم است، افزود: هدف از این سامانه کشف تخلفات حادثه‌ساز خودروها در جاده مانند سرعت و سبقت غیرمجاز و حرکات خطرآفرین رانندگان محسوب می‌شود که می‌تواند حوادث جاده‌ای را کاهش دهد.

آغاز به کار سیستم آزمایشی

فرمانده هواناجای کشور با بیان اینکه ۴۵ هزار کیلومتر محور اصلی در کشور وجود دارد که کنترل و رصد آن در زمره رسالت‌های پلیس راهور است، تاکید کرد: هدف اصلی پلیس راهور تأمین امنیت تردد در محورهای اصلی است.

هادیان فر با بیان اینکه شناسایی رانندگان حادثه ساز در زمره دیگر رسالت‌های سیستم پهبادی رصد جاده‌ای ناجا است، تاکید کرد: سامانه نظارت پهبادی جاده‌ای به کار گرفته می‌شود تا بتوانیم امنیت مردم را ارتقا دهیم.

وی با بیان اینکه محور تهران- مشهد در حوزه استحفاظی استان سمنان به دلیل حجم ترافیک و اهمیت آن برای آزمایش سیستم برگزیده شد، افزود: این سیستم از امروز به صورت آزمایشی کار خود را آغاز می‌کند.

منبع : خبرگزاری مهر