کد مطلب: 150416
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۴۵
مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ازوزش باد شدید و خیزش گرد و خاک در برخی از استان های کشور از جمله قم، تهران، سمنان و اصفهان خبر داد.
 
به گزارش ایران خبر، صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا ضمن اشاره به این که امروز (۱۸ خرداد) در شمال شرق و دامنه‌های شرقی البرز رگبار باران همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود، اظهارکرد: بارش باران در خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی شدت بیشتری دارد همچنین در استان‌های قم، جنوب تهران، سمنان، اصفهان، یزد وزش باد شدید و احتمال خیزش گرد و خاک دور از انتظار نیست.

وی افزود: در استان‌های ایلام، خوزستان، بوشهر، جنوب فارس و جزایر خلیج فارس پدیده غالب وزش باد شدید همراه با گرد و خاک خواهد بود. فردا (۱۹ خرداد) نیز در برخی نقاط استان‌های هرمزگان، قم، مرکزی در ساعات بعد ازظهر افزایش ابر و رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد شدید و گرد و خاک رخ می‌دهد.

به گفته مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی طی این روز در استان‌های سمنان، اصفهان، یزد و جنوب تهران به سبب وزش باد شدید احتمال خیزش گرد و خاک دور از انتظار نیست.

وی افزود: از روز سه شنبه تا پنج شنبه (۲۰ تا ۲۲ خرداد) برای استان‌های واقع در شمال غرب، سواحل غربی دریای خزر و دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های قزوین، البرز و تهران به‌ویژه در ساعات بعدازظهر بارش پراکنده گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود همچنین روزهای سه شنبه وچهارشنبه (۲۰ و ۲۱ خرداد) طی ساعات بعدازظهر در جنوب سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان احتمال رشد ابر همراه با رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید وجود دارد.

مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان این که امروز (۱۸ خرداد) دریای خزر و طی دو روز آینده خلیج فارس مواج است، گفت: از امروز تا اواخر هفته برای نوار شرقی کشور وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود که در منطقه زابل با خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا همراه خواهد بود.

ضیاییان در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۱۹ خرداد) صاف در بعضی ساعات همراه با وزش باد و در بعدازظهر قسمتی ابری با حداقل دمای ۱۹ و حداکثر دمای ۳۱ درجه سانتیگراد و روز سه شنبه (۲۰ خرداد) نیز کمی ابری در بعضی ساعات همراه با وزش باد و در بعدازظهر افزایش ابر و احتمال بارش پراکنده با حداکثر دمای ۳۲ درجه سانتیگراد و حداقل دمای ۲۱ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

منبع : خبرگزاری ايسنا