کد مطلب: 150004
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۴۸
اهواز- فرمانده سپاه حضرت ولی عصر استان خوزستان گفت: از دستگاه ضد عفونی کننده که توسط گروه‌های جهادی در استان خوزستان ساخته شد، رونمایی شد.
 

به گزارش ایران خبر، شاهوارپور ظهر امروز در آئین رونمایی از دستگاه صد عفونی کننده که توسط گروه‌های جهادی ساخته شد، اظهار کرد: یکی از کارهایی که در حوزه پژوهش، گروه‌های مختلف بسیج دنبال می‌کنند، تلاش برای تهیه سیستم‌هایی است که بتواند در امر پیشگیری از بیماری کرونا به مردم، محلات و مراکزی که بیشترین مراجعات مردمی را دارد، کمک کند.

وی با بیان اینکه در این زمینه فعالیت‌های خوبی توسط گروه جهادی شهید خرمی در شهرستان دزفول انجام شده است، افزود: این گروه جهادی یک سامانه‌ای درست کردند که در ورودی مراکز جمعیتی نصب می‌شود و در کمتر از سه ثانیه دست‌ها را ضد عفونی می‌کند.

فرمانده سپاه حضرت ولی عصر استان خوزستان بیان کرد: هزینه ساخت این دستگاه در مقایسه با خرید و یا وارد کردن سیستم خارجی کمتر است و کارایی بهتری از نظر حجم مواد ضد عفونی کننده‌ای که در این سیستم جا میگیره در مقایسه با نمونه خارجی است.

سردار شاهوار پور عنوان کرد: اکنون این محصول در مرحله تولید است و با آمادگی کامل برای پذیرش سفارش وجود دارد.

وی با بیان اینکه بیمارستان‌ها یکی از اولویت‌ها است، تصریح کرد: با توجه به اینکه این ویروس ریشه کن نشده و باید با آن زندگی کنیم، سامانه‌های این چنینی می‌تواند در امر پیشگیری و عدم ابتلاء مردم کمک کند.

منبع : خبرگزاری مهر