کد مطلب: 149804
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۴۴
رییس جمعیت هلال احمر گفت: کارخانه‌های زیر مجموعه هلال احمر قابلیت تامین ۷ میلیون ماسک در سال را دارند و در حال حاضر به صورت روزانه بیش از ۵۰ هزار ماسک سه لایه با بهترین کیفیت در کارخانه‌های زیرمجموعه هلال احمر تولید می‌شود.
 

به گزارش ایران خبر، و بنابر اعلام پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، دکتر کریم همتی صبح امروز ۳۱اردیبهشت ماه از شرکت تجهیزات پزشکی وابسته به جمعیت هلال احمر بازدید و خط تولید شیلد و ماسک سه لایه را افتتاح و خط تولید آنژیوکت را مجددا راه‌اندازی کرد.

همتی در این بازدید با حضور در بخش های تولید محصولاتی چون صافی دیالیز، تثبیت کننده بافت قلب، محلول دیالیز، انواع سرنگ‌ها، آنژیوکت، سوکارت، سوبگ، ماسک و شیلد و محلول ضدعفونی کننده از نزدیک در جریان روند تولید این محصولات قرار گرفت.

رئیس جمعیت هلال احمر در جمع خبرنگاران گفت: کارخانه‌های سها یک و سها دو از کارخانه‌های قدیمی در تولید محصولات بهداشتی و دارویی است و امروز از کارخانه های سها یک و دو  بازدید کردم که خوشبختانه شرایط خوبی در هر دو کارخانه حاکم است.

وی درباره خودکفایی در تولید محصولات محافظت شخصی، افزود: با توجه به شیوع بیماری کرونا می توانم امروز اعلام کنم که ما در تولید محصولات حفاظت شخصی به خودکفایی رسیدیم؛ یعنی اگر با پیک مجدد ابتلا به کرونا در پاییز مواجه شویم، مشکلی در این زمینه نخواهیم داشت. کارخانه‌های زیر مجموعه هلال احمر قابلیت تامین ۷ میلیون ماسک در سال را دارند و در حال حاضر به صورت روزانه بیش از ۵۰ هزار ماسک سه لایه با بهترین کیفیت در کارخانه‌های زیرمجموعه هلال احمر تولید می‌شود.

به گفته رئیس جمعیت هلال احمر، این جمعیت اولین دستگاه تولید کننده ماسک در کشور است که موفق به اخذ مجوز صادرات این محصول از سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شده است. اگر بازار داخلی اشباع شود، می توانیم ماسک‌های تولید شده را صادر کنیم.

وی با تاکید بر افتتاح خط تولید آنژیوکت، افزود: خط تولید آزمایشی آنژیوکت که سال ۱۳۹۴ متوقف شده بود امروز ۳۱ اردیبهشت ماه رسما فعالیت مجدد خود را آغاز کرد و در این خط سالانه بیش از ۷ میلیون آنژیوکت در سایزهای مختلف تولید می‌شود که گامی بلند در جهت دستیابی به خودکفایی است.

تولید سالانه یک میلیون لیتر محلول ضدعفونی با بالاترین کیفیت

همتی با اشاره به تولید محلول ضدعفونی کننده در کارخانه‌های زیر مجموعه جمعیت هلال احمر، گفت: بیش از  یک میلیون لیتر محلول ضد عفونی کننده با بالاترین کیفیت در سال تولید می‌کنیم.

تولید انحصاری ست‌های تالاسمی و صافی دیالیز در هلال احمر

همتی درباره تولید ست های تالاسمی  به صورت انبوه از سوی کارخانه های زیرمجموعه جمعیت هلال احمر، گفت: جمعیت هلال احمر می‌تواند ۵۰ درصد ست‌های تالاسمی و صافی‌های دیالیز را با تولید انبوه به صورت انحصاری تامین کند.

وی تولید صافی دیالیز را یکی از محصولات استراتژیک هلال احمر در کنار تولید سایر محصولات دانست و تاکید کرد: همه قسمت‌های صافی‌های دیالیز به جز هالوفایبرها در داخل کشور تولید می‌شود. با توجه به نیاز ۴.۵ میلیونی این محصولات در سال، ما دنبال این هستیم تا تولید بیش از ۵۰ درصد از این محصولات را به جمعیت هلال احمر اختصاص دهیم.

رئیس جمعیت هلال احمر ادامه داد: در حال حاضر بیش از ۲۰ نوع محصول با ظرفیت تولید سالانه ۶۰۰ میلیون در سال در کارخانه های زیرمجموعه هلال احمر تولید می شود و این جمعیت  در کنار سایر دستگاه ها وظیفه ذاتی خود می داند که از سلامت مردم محافظت کند.

وی درباره تولید شیلدهای محافظتی نیز گفت: ۴ هزار شیلد به صورت روزانه در کارخانه های زیرمجموعه جمعیت هلال احمر تولید می شود که می تواند بخشی از نیاز بیمارستان ها و هموطنان به شیلد را تامین کند.

تولید آمپول و سرم در سها ۲

بنابر اعلام روابط عمومی جمعیت هلال احمر، همتی با اشاره به برنامه‌ریزی برای تولید سرم و آمپول در شرکت سها ۲ وابسته به سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر، گفت: در سها ۲ تولید داروهای مایع نداشتیم، اما در آینده نزدیک سرم و تولید آمپول‌های مختلف را در دستور کار داریم و طی چند ماه آینده فرآیند اجرایی آن آغاز می‌شود.

منبع : خبرگزاری ايسنا