کد مطلب: 149432
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۴۱
فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به نام «جهش تولید» نامیده شد، در حوزه تولید قطعات نظامی یک جهش مطلوبی در سطح نزاجا خواهیم داشت.
 

به گزارش ایران خبر، امیر کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: هر سالی که مقام معظم رهبری نامگذاری می‌کنند، طلیعه امیدی در مجموعه‌ها ایجاد می‌شود، نیروی زمینی ارتش نیز در این سال در حوزه تولید قطعات نظامی جهش مطلوبی را خواهد داشت.

وی با بیان اینکه شعار نیروی زمینی ارتش، ولایت مداری است، افزود ما سه مجموعه شهید زرهرن، جهاد خودکفایی و صنایع «یا علی» اصفهان را داریم که با پای کار آوردن تمام توان تلاش می‌کنیم که مراد و منظور فرماندهی معظم کل قوا در حوزه جهش تولید محقق کنیم.

فرمانده نیروی زمینی ارتش اضافه کرد: در حوزه قطعات تند مصرف که مسئولیت آن با مرکز تولید و بهینه سازی شهید زرهرن است با سرمایه گذاری مادی و معنوی امیدواریم آن چرا که در دستور کار قرار دادیم جامه عمل بپوشانیم.

امیر حیدری تصریح کرد در تولید قطعات بالگردی صنایع یا علی (ع) اصفهان را داریم که در سال «جهش تولید» نگاه ویژه ای را به این مرکز خواهیم داشت که بتوانیم تیراژ قطعاتی را تولید کنیم که آن‌را جهش یافته خطاب کنیم.

وی با اشاره به نهادینه شدن تولید قطعات در نیروی زمینی ارتش، خاطرنشان کرد در حوزه تسلیحات و تجهیزات به خصوص در چرخه دفاعی به خودکفایی دست پیدا کردیم و تلاش می‌کنیم که این خود کفایی را بیشتر نهادینه کنیم.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه ما مجوز تولید محدود را داریم، گفت تولید انبوه توسط وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح انجام می‌شود، اما ما در سه حوزه شهید زرهرن، صنایع یا علی و جهاد خودکفایی سرمایه گذاری‌های خوبی را انجام داده‌ایم.

امیر حیدری افزود: در حوزه ربات‌ها، بالگردی، ضد زره، ضد موشک، کواد کوپتر، پهپادها و انواع سنسورهای پایش مرزی طرح‌های خوبی را در دستور کار قرار دادیم تا بتوانیم نیروی زمینی را در سطح اعلایی قرار دهیم.

وی  گفت: در حوزه پهپاد ها در دو عرصه تولید پهپادهای دست پرتاب و نگهداری از آن به موفقیت‌های مطلوبی دست یافته‌ایم.

بیماران صعب العلاج «نزاجا» تحت پوشش کامل قرار می گیرند

فرمانده نیروی زمینی ارتش همچنین گفت: تمام بیماران صعب العلاج این نیرو در قالب طرح دارالشفای حضرت زهرا (س) تحت پوشش کامل این طرح قرار خواهند گرفت.

امیر حیدری با اعلام اینکه شناسایی بیماران صعب العلاج در چارچوب آیتم‌های وزارت بهداشت است، افزود: در قدم اول، ما این عزیزان را شناسایی می‌کنیم که در حال حاضر نیز تعداد ۴ هزار و۳۷۵ نفر شناسایی شدند که امتیازات خوبی را برای آنها در نظر گرفته‌ایم.

وی تصریح کرد: پنج امتیاز ویژه را برای بیماران صعب العلاج در نظر گرفتیم، امتیاز اول اینکه یک مستمری دائم که از عواید نزاجا است را ماهیانه به حساب آنها واریز می‌کنیم.

فرمانده نیروی زمینی ارتش تاکید کرد: در حوزه نقل و انتقالات خدمتی، اختیار با خود بیمار و خانواده آنهاست که در چه منطقه‌ای خدمت کنند.

امیر حیدری همچنین واگذاری منازل سازمانی را از اولویت‌های اصلی خواند و اظهارداشت: بیماران صعب العلاج بدون نوبت در لیست واگذاری خانه‌های سازمانی هستند و موضوع بعدی رهایی از خدمت است که در این حوزه نیز موجباتی را برای آنها فراهم ساخته‌ایم.

وی افزود: دیدارهای چهره به چهره، برطرف کردن مشکلات، پرداخت هزینه‌های درمانی اعم از پیوند اعضا و جراحی‌ها از جمله برنامه‌های طرح دارالشفای حضرت زهرا (س) برای بیماران صعب العلاج است.

فرمانده نیروی زمینی ارتش در پاسخ به این سوال که آیا این طرح شامل کارکنان وظیفه نیز می‌شود،گفت: کارکنان وظیفه مورد حمایت مجموعه بهداشت و درمان نیروی زمینی ارتش خواهند بود.

منبع : خبرگزاری مهر