کد مطلب: 149244
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۲۶
دبیرکل سازمان جهانی بهداشت (WHO) گفت: توزیع واکسن کروناویروس و نه تولید آن، چالش کلیدی در فرایند مقابله با این ویروس است.
 

به گزارش ایران خبر، محققان در سراسر جهان در تلاش هستند تا هرچه سریع‌تر واکسن موثر برای مقابله با بیماری کووید-۱۹ که اولین بار در اواخر سال ۲۰۱۹ در چین شناسایی شد و به سراسر دنیا گسترش پیدا کرد، ساخته شود.

«تدروس آدهانوم قبریسوس» دبیرکل سازمان جهانی بهداشت در اظهاراتی تاکید کرد: توزیع واکسن کروناویروس و نه تولید آن، چالش کلیدی در فرایند مقابله با بیماری کووید-۱۹ است.

دبیرکل سازمان جهانی بهداشت افزود: گام نهایی موفقیت، سرعت در ارائه تجهیزات و روش‌های درمانی مقابله با کووید-۱۹ نیست بلکه توزیع مناسب و عادلانه آن‌ها حائز اهمیت است. هیچ یک از ما نمی‌توانیم پذیرای دنیایی باشیم که در آن برخی از مردم در برابر ویروس مصون هستند و برخی دیگر در معرض آن باشند.

به گزارش اسپوتنیک نیوز، همچنین «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل خواستار آن شد تا تست‌های تشخیصی ارزان قیمت، واکسن و روش‌های درمانی موثر برای مقابله با بیماری کووید-۱۹ ارائه و تولید شود. وی تاکید کرد که این تجهیزات به کنترل همه‌گیری بیماری کمک می‌کند و باید در اختیار همه مردم جهان باشد.

منبع : خبرگزاری ايسنا