کد مطلب: 149031
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۲۲
وزیر نیرو اعلام کرد: چند طرح عمرانی در استان ایلام در قالب پویش «الف ب ایران» فردا توسط رئیس‌جمهور افتتاح می‌شود.
 

به گزارش ایران خبر، رضا اردکانیان وزیر نیرو امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران ضمن تبریک روز کارگر، گفت: همکاران ما در صنعت آب و برق در کنار عزیزانمان در بخش بهداشت و سلامت، مشغول فعالیت در موضوع مبارزه با کرونا هستند و سعی می‌شود که ارتقای کیفیت آب برای افزایش بهداشت عمومی به بهترین شکل تأمین شود.

وی افزود: خوشبختانه در این بخش هیچ مشکلی نیست، مردم نیز همراهی‌های لازم را داشته‌اند و با مصرف صحیح کمک کرده‌اند تا ما بتوانیم آب باکیفیت را تأمین کنیم.

وزیر نیرو تاکید کرد: نکته مهم در ارتباط با بحث کرونا در وزارت نیرو و شرکت‌های تابعه، مراقبت از مجموعه‌های تولیدی است زیرا فعالیت ما به صورت شبانه‌روزی است و تصفیه‌خانه‌ها، ایستگاه پمپاژ و همه مجموعه‌هایی که دست‌اندرکار تولید برق و تأمین آب شرب هستند، در وهله اول حفظ سلامت آنها بسیار مهم است، پروتکل‌های بهداشتی به خوبی در این محیط‌ها رعایت می‌شود و وضعیت ما مطلوب است.

اردکانیان با اشاره به برنامه وزارت نیرو برای رونمایی از چند طرح در حوزه آب، گفت: رونمایی از این طرح‌ها در راستای پویش «هر هفته الف ب ایران» فردا به ایستگاه ایلام می‌رسد. ۱,۱۰۰ میلیارد تومان پروژه مربوط به وزارت نیرو فردا توسط رئیس‌جمهور و به صورت ویدئو کنفرانسی افتتاح خواهد شد. البته پروژه‌هایی نیز مربوط به وزارت جهاد کشاورزی که مرتبط با کار وزارت نیرو است، انشاالله افتتاح خواهد شد که از آن جمله می‌توان به یک سد مخزنی به نام «شهدای ایلام» اشاره کرد که چهلمین سدی است که در دولت تدبیر و امید به بهره‌برداری می‌رسد.

اردکانیان افزود: این سد بخش مهمی از آب صنعت را تأمین می‌کند تا بتوان از آب چشمه‌ای که در حال حاضر برای صنعت استفاده می‌شود، در بخش شرب استفاده کرد که این اقدام اثر مثبتی بر کیفیت آب شرب و پایداری آن در استان ایلام دارد. علاوه بر این پروژه، ۲۲ هزار هکتار شبکه اصلی آبیاری زهکشی انشاالله فردا در دشت فکه افتتاح خواهد شد که با این رقم، جمع شبکه‌های آبیاری زهکشی در این دولت به ۳۰۱ هزار هکتار می‌رسد.

وی بیان کرد: همانطور که می‌دانید به ازای هر ۲ هکتار آبیاری زهکشی، یک اشتغال ایجاد می‌شود؛ یعنی تابحال از این محل ۱۵۰ هزار اشتغال فراهم شده و انشاالله این روند ادامه پیدا خواهد کرد به ویژه در سال جهش تولید و نقش مهمی که شبکه‌های زهکشی و آبیاری در افزایش کیفیت محصولات کشاورزی دارند، البته در استان ایلام یک هدف جمعی دیگر که از محل بهره‌برداری این شبکه‌ها حاصل خواهد شد، کنترل کانون‌های محلی ریزگردها است که از این حیث نیز اثر بسیار خوبی خواهد داشت. همچنین برای این دو طرح در مجموع ۱,۱۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده که امیدواریم برای هموطنان مرزدار ما مبارک باشد.

منبع : خبرگزاری مهر