کد مطلب: 148783
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۵۹
فرمانده هوافضای سپاه گفت: این ماهواره دقیقا در مدار ۴۲۵ کیلومتر قرار گرفته و زنده است و ما از ایستگاه تهران و چابهار، ماهواره را رصد و از آن سیگنال دریافت کردیم.
 

به گزارش ایران خبر، سردار امیرعلی حاجی زاده فرمانده هوافضای سپاه امشب(پنجشنبه) در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما اظهار کرد: پرتاب موفقیت آمیز ماهواره نور عنایت الهی بود و باید یاد کنیم از شهید تهرانی مقدم که پایه گذار این صنعت بودند. از شرکت های دانش بنیان، دانشگاهها و وزارت دفاع هم تشکر می‌کنم.

حاجی‌زاده افزود: ما نظامی‌ها هر اقدامی را انجام می‌دهیم رسانه ای می‌کنیم و بیشتر از گذشته حرف می‌زنیم تا از آینده چراکه دشمنان ما همواره در حال رصد ما هستند بنابراین ما همیشه تلاش کردیم چراغ خاموش حرکت کنیم.

فرمانده هوافضای سپاه تاکید کرد: این ماهواره دقیقا در مدار ۴۲۵ کیلومتر قرار گرفته و زنده است. ما از ایستگاه تهران و چابهار، ماهواره را رصد و از آن سیگنال دریافت کردیم و بعد از اینکه یکبار دور زمین چرخید در شمال غرب کشور سیگنال آن را گرفتیم. این ماهواره هر ۹۰ دقیقه یک دور، دور زمین می چرخد. ظرف سه چهار روز تا یک هفته آینده هم اطلاعات ماهواره را دریافت می‌کنیم.

ادامه دارد ...

منبع : خبرگزاری مهر