کد مطلب: 148508
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۳
مدیرکل بیمه سلامت استان تهران گفت: بیماران مبتلا به کرونا ویروس که فاقد هرگونه پوشش بیمه‌ای هستند و در مراکز درمانی بستری هستند می‌توانند به صورت غیر حضوری برای دریافت دفترچه بیمه از سازمان بیمه سلامت ایران اقدام کنند.
 

به گزارش ایران خبر، سید محمد حسینی گفت: در راستای تسهیل ارائه خدمات به افراد فاقد پوشش بیمه‌ای، بی‌بضاعت و اتباع خارجی اقدامات خوبی انجام شده است، این بیماران می‌توانند با ورود به سامانه ثبت نام و درخواست پوشش بیمه‌ای به آدرس: https://eservices.ihio.gov.ir/isc دفترپیشخوان طرف قرارداد اقدام کنند.

وی با اشاره به اینکه ورود به این سامانه هم از طریق رایانه و هم تلفن همراه امکان پذیر است، تصریح کرد: همچنین این افراد می‌توانند از طریق سامانه ISC حق بیمه کامل خود را به صورت غیرحضوری پرداخت کنند و نیاز به مراجعه حضوری ندارند.

حسینی تصریح کرد: برای بیمارانی که فاقد توان مالی در پرداخت حق بیمه باشند نیز امکان ثبت درخواست ارزیابی وسع در سامانه فراهم شده و با هماهنگی‌های به عمل آمده، مقرر است نتیجه ارزیابی وسع حداکثر طی مدت زمان ۲۴ ساعت پس از تکمیل ثبت نام و ارسال درخواست به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام شود و در صورت نیاز، بیمه شدگان می‌توانند جهت اخذ دفترچه بیمه فوری به پیشخوان های دولت طرف قرارداد در استان مراجعه نمایند. بدیهی است هزینه‌های این گروه از بیمه شدگان همانند سایر گروه‌ها ازبدو برخورداری از پوشش بیمه‌ای در تعهد سازمان بیمه سلامت ایران می‌باشد. رعایت شرط خانوار در زمان ثبت نام متقاضیان مشمول نیز الزامی می‌باشد.

بنابر اعلام سازمان بیمه سلامت استان تهران، وی در خاتمه اظهار کرد: با توجه به اورژانسی بودن درمان این بیماران، دوره انتظار ده روزه صدور دفترچه بیمه منظور نخواهد شد. بیمه شدگان می‌توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر و راهنمایی‌های لازم درباره اقدامات بهداشتی و درمانی بیماری کرونا ویروس، به سامانه یکپارچه تلفنی ۱۶۶۶ سازمان بیمه سلامت ایران مراجعه کنند.

منبع : خبرگزاری ايسنا