کد مطلب: 148497
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۰۹
یکی از مقامات وزارت خزانه‌داری آمریکا در گفتگو با ان‌بی‌سی نیوز تأیید کرد که نام رئیس‌جمهور ترامپ بر روی چک‌های یارانه نقدی‌ای که کنگره برای شهروندان آمریکایی تصویب کرده است، پرینت خواهد شد.
 

به گزارش ایران خبر، به نقل از ان‌بی‌سی نیوز، یکی از مقامات وزارت خزانه‌داری آمریکا در گفتگو با ان‌بی‌سی نیوز تأیید کرد که نام رئیس‌جمهور ترامپ بر روی چک‌های یارانه نقدی‌ای که کنگره برای شهروندان آمریکایی تصویب کرده است، پرینت خواهد شد.

این مقام خزانه‌داری گفت: این شامل امضای ترامپ نخواهد بود اما نام «رئیس‌جمهور دونالد جی ترامپ» در روی این چک‌ها ثبت خواهد شد.

ماه گذشته کنگره آمریکا یک بسته نجات ۲ تریلیون دلاری را به تصویب رساند که شامل پرداخت یارانه نقدی به ارزش ۱۲۰۰ دلار برای هر شهروند آمریکایی بود. ترامپ با امضای این لایحه آن را به قانون تبدیل کرد.

قرار است بیشترین بخش پرداخت یارانه نقدی به صورت واریز به حساب شهروندان باشد، اما بخشی از شهروندان هم چک‌های کاغذی این یارانه را دریافت خواهند کرد. وزارت‌خزانه‌داری انتظار دارد از این هفته ارسال این چک‌ها به آدرس شهرواندان آغاز شود.

واشنگتن پست که اولین بار این خبر را گزارش داد نوشت: روند اضافه کردن نام ترامپ به این چک‌ها باعث شده است که تحویل آن به شهروندان چندین روز به تأخیر بیافتد.

البته مقام خزانه‌داری آمریکا این گفته را رد کرد و گفت هیچ تأخیری در کار نخواهد بود.

اقدام اضافه کردن نام ترامپ به چک‌های یارانه نقدی انتقادات زیادی را در پی داشته است. منتقدان می‌گویند ترامپ در آستانه انتخابات ریاست‌جمهوری می‌خواهد رای‌دهندگان گمان کنند که اوست که این چک‌های کمک نقدی را به آنها پرداخت کرده است. هرچند این کنگره آمریکا است که پرداخت این بسته کمک را به قانون تبدیل کرده است.

منبع : خبرگزاری مهر