کد مطلب: 148325
 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۲۵
معاون شهردار تهران اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی را در قطع زنجیره انتقال کرونا موثر دانست و گفت: در این راستا دورکاری کارکنان شهرداری تهران همچنان ادامه خواهد داشت.
 

به گزارش ایران خبر، حامد مظاهریان، از دورکاری به عنوان یکی از روش‌های جدی کار کردن در دنیای مدرن یاد کرد و افزود: با بهره گیری از شیوه دورکاری ضمن استفاده بهینه از تخصص نیروها در خارج از محیط کار از طریق فناوری اطلاعات و ارتباطات و افزایش بهره وری سازمانی می‌توان میزان مسافرت‌های درون شهری، بار ترافیکی، ایجاد آلودگی در شهرها، هزینه‌های رفت‌وآمد افراد از محل کار به منزل و در مجموع اتلاف وقت و هدر رفت انرژی را کاهش داد. بنابراین همواره در نظام اداری مطرح شده و به ویژه در ایام بحران کنونی به عنوان یک راهکار جدی به شمار می‌رود.

وی با تاکید بر ضرورت اجرای دقیق بخشنامه‌های دورکاری گفت: تمام واحدهای تابعه شهرداری تهران باید برای دورکاری، کارکنان دارای شرایط خاص از جمله همکاران ایثارگر (جانبازان شیمیایی)، کارکنان مبتلا به بیماری‌های زمینه‌ای و خاص، بانوان باردار، مادران دارای فرزند زیر شش سال و افراد دارای سن بالا را در اولویت قرار دهند.

معاون توسعه منابع انسانی شهرداری تهران افزود: همچنین بر اساس دستورالعمل کار از راه دور شهرداری تهران، سایر کارکنان می‌توانند نسبت به شیفت بندی آنان برای حضور در محل کار با تشخیص و تأیید بالاترین مقام مسئول واحد سازمانی اقدام کنند.

وی با اشاره به مصوبات جلسه کارگروه بودجه، پشتیبانی، منابع انسانی شهرداری تهران اذعان داشت: واحدهای دارای حجم کاری و مراجعین کمتر اعم از تمامی موزه‌ها، باغ موزه‌ها، مراکز گردشگری، مجموعه‌های فرهنگی، ورزشی، تفریحی و هنری زیرمجموعه شهرداری تهران و واحدهایی نظیر برنامه ریزی، آموزش و … می‌توانند با تأیید مقام مسئول، با حداقل نیروها به فعالیت خود ادامه دهند.

مظاهریان خاطرنشان کرد: همچنین واحدهای اجرایی و نظارتی، حوزه معاونت‌های شهرداری تهران و نیروهایی که به صورت شیفتی، نگهبانی و در بخش‌های خدمات رسانی انجام وظیفه می‌کنند؛ با هماهنگی بالاترین مقام مسئول نسبت به ارائه خدمات اقدام نمایند به گونه‌ای که از بروز هرگونه وقفه در انجام وظایف و ایجاد اختلال در ارائه خدمات به شهروندان محترم پیشگیری می‌شود.

بر اساس گزارش روابط عمومی معاونت توسعه منابع انسانی شهرداری تهران، معاون شهردار تهران گفت: این بخشنامه تا پایان بحران اپیدمی کنونی، در تمامی بخش‌های شهرداری تهران لازم الاجرا است.

منبع : خبرگزاری مهر