کد مطلب: 148178
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۱۷
یک عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: توقعات از مدیریت شهری به میزان اختیارات آن نیست و ما باید پاسخگوی تصمیماتی باشیم که در آن دخالتی نداریم.
 

‌به گزارش ایران خبر، احمد مسجدجامعی در جلسه امروز شورای شهر تهران پس از سخنان فرمانده ستاد مبارزه با کرونا در استان تهران گفت: تلاش ما در مدیریت شهری، حفظ حق حیات برای همه است و رفع خطر از حیات، زمینه‌ساز سلامت شهروندان است. اگر جامعه در معرض خطر قرار گیرد، بر اساس قانون، شهرداری در این زمینه وظیفه دارد اما موضوعی که وجود دارد، حجم خواسته‌ها متناسب با اختیارات مدیریت شهری نیست.

وی با تأکید بر لزوم مدیریت یکپارچه بر شهرها گفت: بارها به این موضوع پرداخته شده اما همچنان این موضوع در شهر وجود ندارد که باید در چنین شرایطی زمینه اجرای آن فراهم شود. چگونه است که رها کردن معتادان متجاهر بدون هماهنگی مدیریت شهری صورت می‌گیرد، اما ما باید پاسخگوی این افراد در شهر باشیم و نماینده شورا در رسانه‌های رسمی در این خصوص مورد سوال قرار می‌گیرند.

مسجدجامعی با تشکر از نگاه اجتماعی زالی به موضوع مقابله با ویروس کرونا افزود: اگر پزشکان در خط مقدم سلامت و درمان در بحران کرونا هستند، مدیریت شهری نیز در صف مقدم ارائه خدمات شهری به مردم است و باید زمینه تقدیر مادی و معنوی از فعالان این حوزه و خدمتگزاران آن (خدمتگزاری که در بهشت‌زهرا در این حوزه فعالیت می‌کند یا سایر فعالان حوزه شهری) که روزانه با زباله‌های خطرناک بیمارستانی که بی خطرسازی آن پیش از این نیز یکی از چالش‌های قدیمی است، به عمل بیاید. متأسفانه حجم اختیارات ما در مدیریت شهری هماهنگ با توقعات نیست و اختیارات داده شده، توقعات را همپوشانی نمی‌کند.

منبع : خبرگزاری مهر