کد مطلب: 147952
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۴۱
مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: احتمال پدیده گرد و خاک و کاهش دید افقی در برخی مناطق غرب و شمال غرب و جنوب غرب به کشور وجود دارد.
 
به گزارش ایران خبر، صادق ضیاییان در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت: بر اساس تحلیل نقشه های پیش بینی هواشناسی امروز چهارشنبه با ورود سامانه بارشی از شمال غرب به کشور، در شمال غرب، غرب، دامنه های زاگرس مرکزی و جنوبی جنوب غرب کشور و از اواخر روز در دامنه های جنوبی البرز مرکزی، شامل استانهای قزوین، البرز و تهران بارش باران گاهی رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود

وی ادامه داد: از بعد از ظهر چهارشنبه تا اواسط روز پنجشنبه با تشکیل کانون‌های گرد و خاک بر روی عراق و عربستان احتمال پدیده گرد و خاک و کاهش دید افقی در برخی مناطق غرب و شمال غرب و جنوب غرب به کشور وجود دارد.

به گفته ضیاییان پنجشنبه در شمال غرب، غرب، دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی سواحل دریای خزر دامنه های البرز مرکز شمال شرق و بخش هایی از بوشهر کرمان یزد و به ویژه در ساعات بعد از ظهر اوایل شب رگبار باران گاهی رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود

وی اضافه کرد: با شمالی شدن باد بر روی دریای خزر از اواخر وقت پنجشنبه تا ظهر جمعه دریای خزر مواج است و دمای استانهای ساحلی در جمعه بین ۳ تا ۶ درجه کاهش خواهد یافت. جمعه در شمال شرق؛ شرق، جنوب شرق بخش‌هایی از جنوب کشور دامنه های جنوبی البرز در استانهای قزوین البرز و تهران به ویژه در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب رگبار باران گاهی رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

شنبه گستره بارش محدود به نوار شمالی کشور، شامل سواحل دریای خزر، شمال غرب و شمال کشور است. یکشنبه سواحل شرقی دریای خزر و شمال شرق و شرق کشور بارندگی رخ خواهد داد.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی افزود: بارندگی در این روز در گلستان، خراسان شمالی خراسان رضوی و شمال خراسان جنوبی از شدت بیشتری برخوردار خواهد بود از دوشنبه بعد از ظهر با ورود سامانه جدید از شمال غرب سه شنبه در نوار شمالی کشور و دامنه های زاگرس مرکزی بارش رخ خواهد داد.

وی با اشاره به اینکه آسمان تهران امروز کمی ابری است و در بعدازظهرشاهد افزایش ابر و رگبار باران گاهی با رعد و برق و وزش باد خواهیم بود گفت: فردانیز آسمان تهران نیمه ابری در بعضی از ساعات ابری و رگبار باران گاهی با رعد و برق و وزش باد را شاهد خواهیم بود

منبع : خبرگزاری مهر