کد مطلب: 147802
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۰ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۸
رئیس‌جمهور با بیان اینکه برخی صاجبنظران پزشکی می‌گویند در برخی استانها از پیک کرونا عبور کردیم، گفت: این ویروس ممکن است از چند ماه تا ۲ سال دیگر بین ما باشد.
 

به گزارش ایران خبر، حجت‌الاسلام حسن روحانی صبح امروز (یکشنبه) در جلسه ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا با بیان اینکه اصل اول برای ما سلامت مردم است، گفت: ما حمایت ۱۰۰ درصدی در تأمین تجهیزات، از بخش بهداشت و درمان داریم.

وی افزود: هیچکس در دنیا و مرجع علمی و پزشکی پیش بینی نمی‌کرد که ما در این روزها با یک بیماری مسری و مهاجم مواجه شویم که بتواند در زمان کوتاهی سطح جهان را شامل شود.

روحانی تاکید کرد: برخی صاحبنظران دیروز به من می‌گفتند شبیه این بیماری ۱۴۰ سال پیش بوده است، اما از آن زمان به بعد تاکنون چنین بیماری با این قدرت سرایت را نداشته ایم؛ بیماری که بتواند سیاست و روابط اجتماعی را تحت تأثیر قرار دهد.

رئیس‌جمهور تصریح کرد: من دیروز از صاحبنظران حوزه پزشکی پرسیدم که آیا ما از نقطه پیک کرونا عبور کردیم و در نقطه‌ای هستیم که به سمت شرایط بهتر برویم؟ پاسخ دوستان این بود که در برخی استان‌ها از پیک عبور کردیم ولی در برخی استان‌ها هنوز نمی‌توانیم با اطمینان صحبت کنیم.

وی ادامه داد: ماجرای کرونا این نیست که ما ۱۰ روز دیگر، هیچ ویروس کرونایی در عالم یا ایران نداشته باشیم. این ویروس ممکن است از چند ماه تا ۲ سال دیگر بین ما باشد.

روحانی گفت: ما باید شرایط جامعه را برای یک نوع مواجه شدن با این ویروس را آماده کنیم.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه روزی که گفتیم فعالیت‌ها آغاز شود نباید پروتکل‌های بهداشتی را کنار بگذاریم، گفت: این سبک زندگی جدیدی که شروع کردیم و بعنوان مثال با یکدیگر دست نمی‌دهیم و بسیاری از کارها را مجازی انجام می‌دهیم، باید برای یک مدتی ادامه داشته باشد و شاید در برخی زمینه‌ها فرصتی را برای ما بوجود آورد که زندگی را الکترونیکی کنیم.

ادامه دارد...

منبع : خبرگزاری مهر